Wiadomości z Mikołowa

Mikołowscy policjanci wzięli udział w "Męski Fest 2023" [FOTO]

  • Dodano: 2023-11-28 10:30, aktualizacja: 2023-11-28 12:31

Drużyna policjantów z mikołowskiej komendy wzięła udział w profilaktycznej imprezie "Męski Fest", która odbyła się w minioną sobotę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mikołowie. Głównym założeniem organizatorów było upowszechnienie profilaktyki w zakresie schorzeń pojawiających się u płci męskiej, takich jak nadciśnienie, cukrzyca czy nowotwory. Najbardziej emocjonującym punktem wydarzenia okazała się, wyjątkowo dynamiczna i zacięta, gra w zbijaka.

"Męski Fest" 2023 za nami

Sobotni event został zorganizowany przez samorządowców z Mikołowa i Łazisk Górnych. Można powiedzieć, że stał się pozytywną konkurencją do prokobiecej kampanii profilaktyki raka piersi "Różowy Mikołów". Od godziny 11.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mikołowie można było skorzystać z bezpłatnych profilaktycznych badań: PSA, USG, HCV, a do tego z konsultacji treningowych i dietetycznych z trenerem personalnym. Wydarzenie miało również charakter charytatywny - wspólnie z Fundacją Sto Serc zbierane były środki dla łaziszczanina Krzysztofa Herzoga.

Niecodziennych emocji dostarczyły rozgrywki sportowe. Gra w zbijaka była okazała się konkretną porcją wysiłku fizycznego i wymagała szybkich, tatktycznych decyzji. Drużynę z mikołowskiej komendy utworzyli: komendant mł.insp. Dariusz Klimczak, jego zastępca podinsp. Andrzej Rudolf, policjanci prewencji asp. sztab. Artur Mendera, asp. sztab. Piotr Haśnik, sierż. Mariusz Wawoczny, st. post. Dawid Furman oraz kryminalni: asp. Artur Ceran i sierż. sztab. Radosław Szpiech. Zwycięzcą turnieju została drużyna AKS Mikołów. Policjanci zajęli drugie miejsce.

Jak podali dziś organizatorzy, w sobotę wykonano ponad 100 testów w kierunku HCV, 150 badań PSA i około 80 badań USG.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również