Wiadomości z Mikołowa

Uwaga ślisko! Policja apeluje o ostrożność!

  • Dodano: 2023-11-28 07:15, aktualizacja: 2023-11-28 07:35

Od rana na Śląsku występują opady śniegu. Warunki drogowe są trudne, jezdnia miejscami jest bardzo śliska. Policjanci apelują do kierowców i pieszych o szczególną ostrożność!

Trudne warunki na drogach!

Pamiętajmy, że pierwszym i ważnym elementem bezpieczeństwa jest też należyte odśnieżenie całego pojazdu i oczyszczenie szyb z lodu. Zgodnie z przepisami pojazd uczestniczący w ruchu drogowym ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. Kierowca musi mieć zapewnione dostateczne pole widzenia.

Pamiętajmy również o dostosowaniu prędkości do warunków ruchu. Często jazda z prędkością zgodną z obowiązującym limitem okazuje się zbyt szybka do panujących warunków. W takich okolicznościach należy zachować większą niż zwykle odległość między pojazdami.

Mundurowi apelują również do pieszych!

Samochód na zaśnieżonej jezdni ma wydłużoną drogę hamowania. Przepisy zabraniają wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, nawet na przejściu dla pieszych. Upewnijmy się, że kierowca nas widzi i będzie w stanie bezpiecznie zatrzymać pojazd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również