Wiadomości z Mikołowa

Mikołowscy policjanci wyeliminowali z ruchu pijanych kierowców

  • Dodano: 2019-03-12 11:30

W ostatnim czasie mikołowscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy nieodpowiedzialnych kierowców, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu.

Zatrzymani stracili już swoje uprawnienia i odpowiedzą teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środków odurzających grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami do lat 15.

Kierowco pamiętaj PIŁEŚ NIE JEDŹ

Jazda w stanie nietrzeźwości, bądź pod wpływem narkotyków jest śmiertelnym zagrożeniem na drodze. Siadając za kierownicę samochodu na „podwójnym gazie” bez wyobraźni narażamy na niebezpieczeństwo zarówno siebie jak i innych użytkowników ruchu drogowego. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu, czy zażycie środków odurzających może spowodować spowolnienie reakcji na drodze.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mikołowscy policjanci codziennie eliminują z ruchu bezmyślnych kierowców. Tylko w minionym tygodniu funkcjonariusze z dróg powiatu mikołowskiego wyeliminowali pięciu kierowców, którzy kierowali samochodami w stanie nietrzeźwości. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, jednocześnie posiadając zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2021 roku.

Pamiętajmy, że podczas jazdy musimy się zmierzyć z wieloma czynnikami na drodze. Nie mamy wpływu na to czy inny kierowca bądź pieszy nie popełni błędu, z powodu którego dojdzie do zdarzenia. Ale mamy wpływ na własne zachowanie. Najważniejsza jest wyobraźnia, stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec innych kierujących oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub odurzenia grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Jeżeli widzisz, że ktoś wsiada za kółko pojazdu i chce prowadzić samochód pod wpływem alkoholu REAGUJ !!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również