Wiadomości z Mikołowa

Mikołowscy policjanci na "Dniu Twórczej Profilaktyki" w Zawadzie

  • Dodano: 2019-02-05 12:15

Mikołowski profilaktyk, sierż. szt. Artur Ceran oraz dzielnicowy z orzeskiego komisariatu mł. asp. Dawid Baron wzięli udział w ważnym profilaktycznym wydarzeniu.

Już po raz piąty, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Ligonia, odbył się "Dzień Twórczej Profilaktyki". Ideą przedsięwzięcia była integracja młodzieży oraz wzmacnianie ich twórczych zainteresowań.

W organizację tego ważnego przedsięwzięcia już po raz kolejny czynnie włączyli się mikołowscy mundurowi. Celem "Dnia Twórczej Profilaktyki" w zawadzkiej podstawówce była integracja młodzieży oraz chronienie i wspieranie jej przed czynnikami szkodliwymi, związanymi z demoralizacją i patologią. Inicjatywa miała również na celu wzmacnianie hobby i zainteresowań młodych ludzi, tak aby ich życie było wolne od uzależnień oraz było pełne twórczej pasji i rozwoju.

Sierż. szt. Artur Ceran podczas spotkania zwrócił młodzieży uwagę na wiele aspektów związanych z przekraczaniem prawa oraz odpowiedzialnością za swoje zachowanie. Poruszył jakże ważne zagadnienie związane z niebezpieczeństwami wynikającymi z bezrefleksyjnego korzystania z internetu, a także wskazał na zagrożenia wynikające z używania środków odurzających, w tym niebezpiecznych dla życia ludzkiego dopalaczy.

Po wystąpieniu policjanta, zgromadzona młodzież wzięła udział w warsztatach, które dają do wyboru alternatywne formy aktywności i różnorodne możliwości pozwalające odnieść sukces w wielu dziedzinach, począwszy od tańca, przez gotowanie, sport, haftowanie, śpiew po umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Później, młodzi ludzie mieli okazję zaprezentować wszystko to, czego nauczyli się podczas warsztatów przeprowadzonych pod okiem moderatorów.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również