Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Za nami kolejna edycja "Na skrzydłach wyobraźni". Wybrano laureatów konkursu

  • Dodano: 2023-04-05 08:00, aktualizacja: 2023-04-05 08:36

W I LO im. Karola Miarki 4 kwietnia wręczono nagrody w XX edycji Powiatowego Konkursu Literackiego na wiersz i małą formę prozą „Na skrzydłach wyobraźni”.

W tegorocznej jego edycji rywalizowało 38 uczniów szkół średnich nie tylko z Mikołowa, ale także z Katowic, Łazisk Górnych, Tychów, Pszczyny, Bytomia, Rybnika, Gliwic, Żor, Orzesza. Z Miarki, która od początku jest organizatorem konkursu w tegorocznym uczestniczyło sześciu uczniów.

4 kwietnia 2023 r. wręczono nagrody w konkursach powiatowych

Jury w składzie: Maciej Melecki, Zuzanna Kubacz, Magdalenia Lytek-Dehiles, Patryk Obarski, Krzysztof Siwczyk i Beata Żwaka po ocenieniu 43 prac, w kategorii prozy nagrody przyznano:

  • Kamili Garcorz (I LO. im. K. Miarki) - 1. miejsce
  • Oliwia Strauchman (ZS nr 1 im. G. Morcinka w Tychach) i Oliwia Skaźnik (I LO z im. K. Miarki w Żorach) - 2. miejsce (ex aequo)
  • Emilia Szombara (I LO. im. K. Miarki) - 3. miejsce
  • Kinga Szczembara ( LO nr 1 im. M. Kopernika w Katowicach) - wyróżnienie

Wśród najlepszych poetów znaleźli się:

  • Oliwia Skaźnik (I LO im. K. Miarki w Żorach) - 1. miejsce
  • Zuzanna Kałamaga (II LO im. rotmistrza Witolda Pileckiego) i Olga Majchrzak z LO nr 1 im. M. Kopernika w Katowicach) - 2. miejsce (ex aequo)
  • Julia Chmielowska (IV LO im. Orląt Lwowskich w Gliwicach) - 3. miejsce
  • Wiktoria Wiśniewska (IV LO im. Orląt Lwowskich w Gliwicach) - wyróżnienie.

Nagrody w konkursie ufundowali: Starostwo Powiatowe, Instytut Mikołowski oraz Rada Rodziców I LO. Wyróżnienia wręczała Barbara Modzelewska - dyrektor I LO, Iwona Smorz, naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu starostwa powiatowego oraz dyrektor Instytutu Mikołowskiego Maciej Melecki.

Rozdano nagrody w przedmiotowych konkursach rangi powiatowej

Tego samego dnia przyznane zostały nagrody uczniom szkół podstawowych Powiatu Mikołowskiego, którzy uczestniczyli w przedmiotowych konkursach rangi powiatowej.

W konkursie z języka polskiego zwyciężyła Dominika Rzeźniczek, przed Julią Kuc i Zuzanną Podolak. W matematycznym triumfował Jan Gnizda przed Łukaszem Górnikiem i Mają Olszewską. W biologicznym wygrał Maksym Piechula, a kolejne lokaty przypadły Piotrowi Rurańskiemu i Zofii Spendel. Najlepszymi chemikami okazali się kolejno: Wojciech Dydo, Zofia Spendel i Piotr Rurański.

W konkursach z języków obcych byli to: angielski Idalia Goli, Łukasz Grzegorzyca (oboje zajęli I miejsce), Zofia Kwarciak (II) oraz Karol Gasz, Emilia Kaidasz i Robert Porwolik (wszyscy III lokaty), niemiecki: Maksymilian Dembski (I), Maria Wrzeszcz (II), hiszpański Wojciech Gromala (wyróżnienie).

W konkursie „Bon Ton” nagrodzeni zostali: Mateusz Sowa (I), Olimpia Wojtyczka (II), Szymon Lisowicz (III), wyróżnienie: Mariusz Janiak i Zofia Spendel.

Nagrody laureatom oraz nauczycielom, którzy ich przygotowywali wręczali starosta Mirosław Duży oraz członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również