Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Wiosenne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

  • Dodano: 2023-04-05 07:15, aktualizacja: 2023-04-05 08:06

W Sali Ratuszowej Centrum Aktywności Społecznej w Mikołowie odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego powołania na członka Rady sekretarz Gminy Wyry Ewy Plachy. Dokonał go Starosta Mikołowski Mirosław Duży, przewodniczący tego gremium.

Za sprawą Piotra Bańczyka, odpowiadającego w mieście i powiecie za współpracę z przedsiębiorcami, członkowie Rady zwiedzili dziś specjalną przestrzeń dla start up-ów oraz pomieszczenia przeznaczone do pracy coworkingowej.

Dodatkowo zaprezentowano im mieszczące się w siedzibie CAS w Mikołowie - salę Młodzieżowej Rady Miasta i nowe biuro Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorców.

Wiosenne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

Aktualną informację dotyczącą sytuacji na rynku pracy w kraju, regionie i w Powiecie Mikołowskim przedstawiła dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mikołowie Teresa Miguła. Według stanu na koniec lutego 2023 roku stopa bezrobocia w kraju wynosi 5,5%, w województwie śląskim 3,9%, zaś w Powiecie Mikołowskim wynosi ona aktualnie 2,8% i jest niższa od zanotowanej przed rokiem o blisko jeden stopień procentowy.

Przedstawicielki PUP w Mikołowie poinformowały również o wzroście rok do roku liczby ofert pracy, którymi dysponuje urząd. W styczniu i lutym tego roku było ich w sumie 104 w dominujących branżach: biurowej, prostych prac oraz produkcji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również