Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Wymień elektrośmieci na rośliny już 30 kwietnia

 • Dodano: 2019-04-02 15:15

Urząd Miasta organizuje kolejną edycję akcji zbiórki elektrośmieci. W zamian za stary i niepotrzebny sprzęt elektroniczny otrzymamy sadzonki krzewów i roślin.

Pod koniec miesiąca, dokładnie 30 kwietnia na mikołowskim rynku odbędzie się akcja wymiany elektroodpadów na rośliny zielone. Od godziny 12:00 każdy, kto posiada w domu niepotrzebny, stary lub zepsuty sprzęt elektroniczny będzie mógł wymienić go na sadzonki roślin i krzewów. Akcję organizuje UM Mikołów.

Kilkaset sztuk kwiatów i krzewów czeka na nowych właścicieli, którzy zdecydują się przekazać stare telefony komórkowe, radia, magnetofony, telewizory i inne sprzęty w ręce fachowców od recyklingu elektroniki. Z sadzonkami można będzie wrócić do swojego ogrodu lub  posadzić je w okolicach rynku – informuje Jakub Jarząbek, sekretarz Mikołowa.

To kolejna edycja akcji zbiórki elektrośmieci, która ma miejsce na mikołowskim rynku dwa razy w roku – na wiosnę i jesienią, kiedy mieszkańcy otrzymują choinki. 

W ubiegłym roku, chętnych było co niemiara, a przygotowane w ilościach hurtowych rośliny rozeszły się w ciągu kilkudziesięciu minut. Mikołowianie przynosili zarówno duży gabarytowo sprzęt – monitory komputerowe, telewizory, głośniki czy magnetowidy, jak i drobne urządzenia np. telefony komórkowe.

Następna informacja

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Ola

  Do której godziny można je dostarczyć?

 • Michal

  Lodówke też można oddawac

 • Krzysiek

  03.04.2019 ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI: „WYMIEŃ GRATY NA KWIATY”- 30.04.2019 R.Uprzejmie informujemy, iż 30.04.2019 r. tj. wtorek od godz. 12.00- 15.00 na rynku w Mikołowie zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci: „Wymień graty na kwiaty”. Mieszkańcy mogą przynieść zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbierać będziemy małe AGD takie jak: czajniki elektryczne, odkurzacze, telewizory, żelazka , komputery, monitory, mikrofalówki, tostery, suszarki, drukarki, aparaty fotograficzne itp. oraz duże AGD takie jak: pralki, kuchenki, zmywarki czy lodówki.

 • super pomysł!

  Dziękuję za tak wspaniałe zachęcenie do ekologicznych działań!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.