Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Prowadził pod wpływem i z trzema zakazami sądowymi. 33-latkowi grozi do 5 lat

  • Dodano: 2023-04-04 08:15, aktualizacja: 2023-04-04 09:55

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Mikołowa zatrzymali 33-latka, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Oprócz promili mikołowianin miał na swoim koncie aż 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

W piątek tuż po godzinie 22.00 policjanci drogówki patrolowali trasę DK81. W pewnym momencie zauważyli audi, dokładnie to samo, którym, według zgłoszenia świadka, dzień wcześniej miał przyjechać do swojego domu pijany mężczyzna. Tym razem sytuacja się powtórzyła.

Jechał mimo 3 zakazów, mając 3 promile

Badanie stanu trzeźwości mieszkańca Mikołowa wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Policyjny system wykazał też 3 aktywne, sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. 33-latek miał już zatrzymane prawo jazdy. Za lekceważące podejście do obowiązujących przepisów, a przede wszystkim do podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze, mikołowianin ponownie stanie przed sądem. Tym razem grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji. Apelujemy jednak nie tylko do kierowców, ale również do świadków takiego zachowania. W sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę pojazdu, powinniśmy podjąć działania zmierzające do niedopuszczenia takiej osoby do kierowania! Gdy uniemożliwienie kierującemu dalszej jazdy jest niewykonalne, powinniśmy niezwłocznie zawiadomić Policję! Jeden telefon może uratować czyjeś życie! Zadbajmy o to, aby nie dopuścić do tragedii - przekonują mikołowscy mundurowi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również