Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Przedmajówka na miejskim rynku. Na mieszkańców czeka muzyczna uczta

  • Dodano: 2023-04-20 10:45

Kwiecień powoli dobiega końca i wielu z nas myśli już o długim majowym weekendzie. W Mikołowie świętowanie majówki zacznie się kilka dni wcześniej. Miasto organizuje... Przedmajówkę z koncertami i wieloma atrakcjami dla małych i dużych.

Rozpocznij z nami majówkę już w kwietniu! – informują władze Mikołowa.

Zapowiadane przez władze Mikołowa wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia 2023 r. i rozpocznie o 13.00 zbiórką elektroodpadów. W zamian będzie można otrzymać kwiaty w patriotycznych barwach –  białe i czerwone, które można posadzić w ogrodzie lub balkonie. Później na rynku pojawią się przedstawiciele Śląskiego Ogrodu Botanicznego ze specjalnymi warsztatami.

Na trzech pokazowych stanowiskach bawiąc i ucząc pokażą jak nie utonąć w górze śmieci. Pomogą zrozumieć jak przyroda radzi sobie z resztkami i jak rozkładają się odpady. Możecie wziąć również udział w Recyklingowej Grze Planszowej – informują organizatorzy.

Warsztaty dla dzieci

  • Eko-kwiatoumilacze
  • Jak przyroda radzi sobie z resztkami
  • Recyklingowe gry i zabawy

Centrum Integracji Społecznej będzie czekać na chętnych ze swoim rękodziełem oraz stoiskiem, na którym opowiedzą o pracy i życiu pszczół. Z Kamionki przyjedzie również Eko Bio Organic Centrum.

Przedmajówka na mikołowskim rynku. Wystąpią IKSY i Maciej Lipina

O godzinie 18.00 na mikołowskim rynku rozpocznie się druga, koncertowa część wydarzenia. Na rozgrzewkę zespół IKSY.

Grają na przekór wszelakim trendom. Operują ironią, grami słownymi, czasem czarują delikatnością, innym razem porywają bujającym rytmem. Różnorodne stylistyczne kawałki dopełnia głęboki głos wokalistki Agaty – wyjaśniają organizatorzy.

O godzinie 19.30 na scenie pojawi się Maciej Lipina z zespołem Ścigani, który poza autorskim materiałem zaprezentuje również numery legendarnego zespołu ANAWA, w którym wokalnie udzielali się Marek Grechuta a później Andrzej Zaucha.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również