Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Prezes jednej z mikołowskich firm z zarzutami. Wyłudził ponad 3,6 mln złotych

 • Dodano: 2023-04-04 08:00, aktualizacja: 2023-04-04 14:08

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy doprowadzili do wykrycia i przerwania nielegalnego procederu. Przez prawie 2 lata prezes jednej z mikołowskich firm dopuścił się szeregu oszustw.

69-latek mając świadomość fatalnej kondycji finansowej spółki, nie ogłosił upadłości i dalej zawierał transakcje z klientami, czym naraził ich na straty w wysokości ponad 3 600 000 złotych.

Wyłudził od kontrahentów ponad 3,6 miliona złotych

Policjanci mikołowskiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą przez ponad rok prowadzili sprawę nieuczciwego prezesa mikołowskiej spółki. W wyniku pracy operacyjnej trafili na trop podejrzanej firmy. Począwszy od grudnia 2021 roku, przez kilkanaście miesięcy wnikliwie analizowali dokumenty i przesłuchiwali świadków.

Miejscowa prokuratura wszczęła śledztwo. Jak wynika z akt sprawy, spółka prowadziła działalność gospodarczą, usługowo-budowlaną, od 2000 roku i początkowo prosperowała bardzo dobrze. Problemy zaczęły pojawiać się 14 lat później. Już wtedy, zgodnie z prawem spółek handlowych, powinien być złożony wniosek o upadłość.

Prezes firmy zrobił to dwa lata później i jak się okazało, zdecydowanie za późno. Pasywa firmy były już na tyle duże, że sąd odrzucił wniosek. Mimo to spółka nadal zawierała umowy i swobodnie działała w obrocie gospodarczym, dokonując kolejnych transakcji z niczego nieświadomymi klientami.

Pod koniec marca br. 69-letni prezes spółki usłyszał zarzut niezgłoszenia upadłości firmy i aż 97 zarzutów oszustwa. Wartość wyłudzonych środków to ponad 3 600 000 złotych. Na poczet przyszłej kary oraz spłacenia powstałych w firmie długów, policjanci zabezpieczyli aż 90 tysięcy złotych z majątku dłużnika.

Akt oskarżenia wpłynął już do sądu. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Obywatel tego kraju

  Jak Polak prowadź biznes legalnie to największym złodziejem jest państwo a właściciel to od razu musi być podejrzany a jak zachodnie firmy oszukują i podatki wyprowadzają do rajów to szanowni biznesmeni , których po czterech literach nasze władze calują

 • DREDD

  To, że zachodnie firmy oszukują to się zgłoś do Tuska i spółki którzy gardłowali w obronie supermarketów zachodnich a Halicki i Róża thun nadstawiali pierś w obronie Realow czy Auchanow a większość polskich biznesmenów [...]a na podatkach i swoich pracownikach, nie płacąc za nich składek do ZUS i wszystko w koszty

 • hanek

  jak krasc to juz grube mln.forsa "schomikowana" dostanie chłopina pare latek wyjdzie i bedzie ustawiony.....no coz jedynie odstraszaczem było by kasacja majatku i prace w koloni karnej by "odpokutowac wine" za dzienna stawke godzinowa....o zwyrodnialcach pisał nie bede bo rece opadaja... ale czy nie powinno sie w areszcie sledczym w katowicach na ul.mikołowskiej przesmarowac zawiasy w zapadni...bo ostatnio pracowała w 1988r.

 • Dorota

  "AŻ 90 tysięcy złotych"? a pierwotnie wyparowało "aż 97 zarzutów oszustwa. Wartość wyłudzonych środków to ponad 3 600 000 złotych"? ktoś próbuje zrobić z czytelnika [...]a czy po prostu jedzie po całości trollując? ponad 3,5 miliona wyparowało i zabezpieczono "AŻ" niecałe 100 tysięcy? żart? trollowanie? czy robienie z czytelnika [...]a?

 • Shim

  Nazwa firmy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również