Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

  • Dodano: 2023-04-17 07:45, aktualizacja: 2023-04-17 08:05

Prawie 30 uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z powiatu mikołowskiego uczestniczyło 14 kwietnia w Powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Do rywalizacji stanęli zwycięzcy eliminacji gminnych, którzy tym razem walczyli w trzech grupach wiekowych: kl. I – IV, kl. V – VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. Eliminacje składały się z dwóch etapów etap pisemny oraz ustny. Uczestnicy którzy uzyskali największą ilość punktów w etapie pisemnym zakwalifikowali się do etapu ustnego.

Pytania były dostosowane do poszczególnych grup wiekowych, ale do łatwych nie należały. Uczestnicy musieli znać odpowiedź chociażby na pytanie jak nazywa się prędkość przesuwania się frontu płomienia w głąb materiału palnego oraz do jakiej grupy pożarów zalicza się pożar ciał stałych topliwych.

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Turniej pożarniczy odbył się w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Odpowiedzi oceniała komisja złożona ze strażaków KP PSP Mikołów, której przewodził bryg. Arkadiusza Kosma.

Po podliczeniu punktów, zwycięzcą w I grupie wiekowej (szkoły podstawowe kl. I – IV) został Tadeusz Nosek (Zarząd Miejski Orzesze), przed Przemysławem Witwerą i Wiktorem Piechotą (obaj ZM Mikołów). W drugiej grupie wiekowej (szkoły podstawowe kl. V – VIII) zwyciężyła Natalia Fusiek (ZM Łaziska Górne), drugi był Sebastian Gorczowski (ZM Orzesze), a trzeci Adrian Biskup (ZM Mikołów). W grupie najstarszych uczniów szkół ponadpodstawowych triumfował Radosław Pietnowski (ZM Orzesze) przed Mateuszem Szymanowskim (ZM Mikołów) i Iwoną Chrobok (ZM Łaziska Górne).

Najmłodszą uczestniczką turnieju była dziesięcioletnia  Zuzanna Mroczek z Łazisk Górnych. Każdy z uczestników dostał upominki ufundowane przez Wydział Promocji starostwa, zaś najlepsi otrzymali dyplomy oraz sprzęt sportowy również zakupiony przez starostwo.

Nagrody wręczali: Prezes ZOP ZOSP RP w Mikołowie Dariusz Gaschi, Starosta Mikołowski Mirosław Duży, Burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula, Komendant Powiatowy PSP w Mikołowie st. bryg. Damian Krawczyk oraz Naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Bartłomiej Depta.

Zwycięzcy eliminacji powiatowych w poszczególnych grupach wiekowych wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które się odbędą w dniu 22 kwietnia w gminie Ślemień.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również