Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Policjanci doskonalili umiejętności strzeleckie

  • Dodano: 2023-04-07 07:15, aktualizacja: 2023-04-07 08:13

We wtorek i środę policjanci mikołowskiej prewencji oraz drogówki szkolili się z obsługi długiej broni. Podczas treningów strzeleckich mundurowi ćwiczą, między innymi, jej składanie, usuwanie zacięć i oczywiście strzelanie. Wszystko to odbywa się pod okiem policyjnych instruktorów.

W czasie służby policjanci mogą spotkać się z różnymi sytuacjami, dlatego istnieją określone procedury postępowania. Aby lepiej przygotować na wszelkie ewentualności, mundurowi regularnie ćwiczą obsługę broni, zarówno teoretycznie, jak i praktycznie.

Policjanci doskonalili umiejętności strzeleckie

Wszystkie ćwiczenia, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne odbywają się pod czujnym okiem instruktora strzelań policyjnych. Tym razem mikołowscy policjanci trenowali obsługę karabinka AK. Na początku przypomnieli sobie, jak należy go rozkładać, składać, czyścić i obsługiwać.

Następnie przystąpili do ćwiczeń w terenie, które pomogą im doskonalić takie umiejętności jak poprawna postawa, zmiana magazynka, celne strzelanie, usuwanie zacięć i różne sposoby prowadzenia ognia. Kolejne takie zajęcia planowane są jeszcze w tym kwartale.

Komentarze (1)    dodaj »

  • KubaBatanachama

    A po zdaniu egzaminu ze strzelania na Ukrainę! W końcu to tam trwa wojna...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również