Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Mikołowski Maj Poetycki startuje już w czwartek. Zaprasza Instytut Mikołowski

  • Dodano: 2023-05-10 08:00, aktualizacja: 2023-05-10 08:25

Instytut Mikołowski zaprasza na tegoroczną edycję wydarzenia Mikołowski Maj Poetycki. Impreza rozpocznie się już w czwartek, 11 maja i potrwa dwa dni.

Mikołowski Maj Poetycki to coroczna impreza poetycka towarzysząca rozstrzygnięciu danej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rafała Wojaczka, organizowana przez Instytut Mikołowski, w okolicy 11 maja – daty śmierci mikołowskiego Poety.  Konkurs poetycki imienia Patrona Instytutu Mikołowskiego jest jednym z najstarszych w Polsce.

Mikołowski Maj Poetycki 2023 startuje 11 maja!

W tym roku przypada 31 jego odsłona, na którą wpłynęło 121 zestawów wierszy. Laureatów poznamy 12 maja, kiedy zostanie ogłoszony w siedzibie IM werdykt Jury (godz. 18.30), poprzedzony dwoma dniami spotkań autorski zaproszonych poetów - jurorów tegorocznej edycji konkursu – związanych z premierowymi prezentacjami ich najnowszych tomów wierszy, wydanych przez IM - informuje Maciej Melecki, dyrektor Instytutu Mikołowskiego.

11 maja, o godz. 18 będzie miało miejsce spotkanie z Łukaszem Jaroszem, autorem tomu Widoczna i niewidzialna (2023) i Rafałem Skoniecznym, autorem tomu Powracający (2023)

Następnego zaś dnia, odbędzie się spotkanie autorskie z Piotrem Kępińskim (przewodniczącym jury), o godz. 17. 30, który zaprezentuje swój tom Słownik obrazów obcych (2023).

Dodatkowym wydarzeniem tegorocznego MMP będzie wernisaż jednego zdjęcia: prezentacja nieznanej fotografii portretu Rafała Wojaczka. Instytut Mikołowski wszedł w jego posiadanie w lutym tego roku jak dar Sylvio Goodona – wcześniejszego ofiarodawcy swojej kolekcji 38 rękopisów i maszynopisów autorstwa Rafała Wojaczka, która została zaprezentowana w albumie: Rafał Wojaczek Byłem, jestem (IM, 2021).

mikoowski maj poetycki

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również