Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Mikołowianka pod wpływem spowodowała kolizję. Prowadziła z pięcioma zakazami

  • Dodano: 2023-05-10 07:30, aktualizacja: 2023-05-12 08:59

Patrolowcy z Mikołowa zatrzymali 24-latkę, która spowodowała kolizję na odcinku krajowej "wiślanki". Okazało się, że mikołowianka ma na swoim koncie aż 5 sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w chwili podejmowanej wobec niej interwencji kobieta była pod wpływem alkoholu. Kobiecie grozi 5 lat więzienia.

Do kolizji na mikołowskim odcinku DK 81, tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Jasną doszło we wtorek około godziny 3.00. Kierująca volkswagenem jadąc w kierunku Katowic, utraciła panowaniem nad pojazdem i uderzyła w barierki energochłonne, po czym uciekła się z miejsca.

Z pięcioma zakazami i pod wpływem alkoholu spowodowała kolizję

Wezwani na miejsce policjanci szybko namierzyli 24-latkę. W chwili zatrzymania mikołowianka była pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie 0,3 promila. Okazało się także, że kobieta ma na swoim koncie aż 5 aktywnych, sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Mieszkanka Mikołowa ponownie stanie przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policyjne apele o niełączenie alkoholu z jazdą niestety nie do wszystkich docierają. Mimo konsekwencji nie tylko prawnych, ale również tych moralnych, które ze sprawcami poważnych wypadków zostają nawet przez całe życie, wciąż są tacy, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Miśka

    Tu powinni skierować kobietę na przymusowy dwuletni odwyk w zamkniętej placówce.

  • jorguś

    Pewnie jedna z tych którzy niczego się nie boją bo ich na to stać. Pytanie tylko dlaczego,, uciekła się z miejsca"...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również