Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Miasto rozdaje kwiaty. Akcja Przygarnij Kwiatka już 22 maja

  • Dodano: 2019-05-17 09:45

Ładne kwiatki! ZUK Mikołów zamierza wymienić nasadzenia na miejskich rabatach. Zamiast wyrzucać już posadzone rośliny i kwiaty, lepiej rozdać je mieszkańcom za darmo!

Nic się nie może zmarnować? Od takiego założenia wyszli pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Mikołowie. Planowane w najbliższym czasie zmiany nasadzeń roślin i kwiatów na rabatach oznaczają, że trzeba pozbyć się rosnącej obecnie zieleni miejskiej. Stąd pomysł na akcję „Przygarnij kwiatka”. 

 Za oknem szaro i deszczowo, ale my myślimy już o słonecznym lecie. W związku z tym planujemy nowe nasadzenia, które będą cieszyły oko mieszkańców przez najbliższe miesiące. Posadzone w marcu bratki i stokrotki nadal kwitną i powinny jeszcze kwitnąć przez kilka następnych tygodni, dlatego żal byłoby je wyrzucać na kompost – przekonuje Monika Zielińska, miejska ogrodniczka.

Akcja Przygarnij kwiatka już 22 maja

Gdzie zatem trafią? Do mieszkańców Mikołowa. Mikołowianie, ale także pracownicy szkół i przedszkoli, którzy chcą przygarnąć rośliny i udekorować nimi balkony, tarasy czy ogrody powinni udać się 22 maja o 11.00 na Pasaż Jesionowy (przy zejściu na targowisko). Właśnie tu będzie można odebrać rośliny. Organizatorzy proszą jedynie o zabranie własnych skrzynek i kartonów do transportowania kwiatów. 

Posadzone rośliny po przekwitnięciu warto wysadzić do ogrodu, gdzie bratki zawiążą nasiona i wysieją się do gruntu, a stokrotki powinny przetrwać zimę i następnej wiosny ponownie zakwitnąć – informuje Monika Zielińska.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Titi

    Wspaniały pomysł :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.