Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Jechał z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. 24-latkowi grozi do 5 lat

  • Dodano: 2023-05-08 07:30, aktualizacja: 2023-05-08 07:42

Policjanci patrolu zatrzymali kierującego fiatem, który zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 24-letni mieszkaniec Wyr znów będzie musiał stanąć przed sądem, gdzie odpowie za przestępstwo niestosowania się do orzeczonych wobec niego środków karnych. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kontrole pojazdów to codzienne zadania nie tylko patroli ruchu drogowego, ale wszystkich policjantów w służbie.

Każdego dnia zatrzymywani są kierujący, którzy popełniają drogowe wykroczenia, ale – co obserwujemy od dłuższego już czasu – także tacy, którzy mają administracyjnie zatrzymane uprawnienia do kierowania lub nawet orzeczone sądowe zakazy prowadzenia pojazdów - przekonują policjanci KPP Mikołów.

Kierujący zlekceważył zakaz prowadzenia pojazdów

24-letni mieszkaniec Wyr został zatrzymany w piątek w nocy w centrum Mikołowa przez policjantów patrolu. Mężczyzna był trzeźwy. Podczas legitymowania system wykazał jednak, że od czerwca 2019 roku kierującego obowiązuje, wydany przez tyski sąd, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wyrzanin nie mógł już w ten sposób kontynuować swojej podróży. Materiały z interwencji wkrótce trafią do sądu. 24-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Notoryczne zatrzymywanie kierującego łamiącego sądowy zakaz może skutkować dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów orzeczonym przez sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również