Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Czytniki ŚKUP już w autobusach PKM Tychy

  • Dodano: 2019-03-19 05:00, aktualizacja: 2019-03-19 05:20

Już za chwilę w autobusach PKM Tychy będziemy mogli korzystać z systemu ŚKUP w pełni. PKM Tychy montuje w taborze specjalne czytniki kart ŚKUP.

Autobusy PKM Tychy właśnie oficjalnie dołączają do sieci metropolitalnego transportu miejskiego, w którym funkcjonuje system Śląskiej Karty Usług Publicznych. Do tej pory karty ŚKUP i zakodowane na nich bilety były honorowane w autobusach PKM Tychy, jednak wiele funkcji ŚKUP było niedostępnych dla pasażerów.

PKM Tychy montuje czytniki ŚKUP w autobusach

W autobusach Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach właśnie rozpoczął się montaż czytników kart w ramach budowy systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych. Czytniki pojawią się we wszystkich autobusach i busach, również na liniach kursujących po gminach powiatu mikołowskiego.

- Aktualnie we wszystkich pojazdach zakładana jest nowa sieć kablowa, która umożliwi zasilanie czytników oraz transfer danych do komputera pokładowego. W zależności od modelu pojazdu, wiązki przewodów prowadzone są w poręczach lub pod sufitem autobusu.

Oprócz standardowych czytników kart zbliżeniowych, w każdym pojeździe zainstalowane zostanie także jedno urządzenie dwufunkcyjne, które umożliwiać będzie również kasowanie tradycyjnych, papierowych biletów – informuje Michał Kasperczyk, rzecznik PKM Tychy.

Jak działa karta ŚKUP?

Śląska Karta Usług Publicznych (ŚKUP) to jednocześnie bilet komunikacji miejskiej, nośnik podpisu elektronicznego i tzw. e-portmonetkę, dzięki której możemy płacić za bilety komunikacji miejskiej, usługi w wielu śląskich urzędach i w instytucjach kultury, sportowo-rekreacyjnych, bibliotekach oraz za system płatnego parkowania.

Czytniki kart zbliżeniowych są proste w obsłudze, a większość mieszkańców Mikołowa zna je z autobusów dawnego KZK GOP. W czytnikach ŚKUP będzie mógł wykonać wszystkie czynności związane z kartą - skasować bilet, a także sprawdzić i zaktualizować stan konta.

Komentarze (2)    dodaj »

  • BullRot

    Wszystko ok tylko nazwa mogła by być mniej PRLowska....

  • jj

    Obciach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również