Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: 15 maja rusza ósma edycja Budżetu Obywatelskiego! Milion złotych w puli

  • Dodano: 2023-05-03 13:45

Już za niecałe dwa tygodnie rusza nabór projektów do mikołowskiego BO. W puli tradycyjnie milion złotych – maksymalnie 500 tysięcy na jeden pomysł!

Już 15 maja 2023 r. wraca Budżet Obywatelski Mikołowa. Tego dnia oficjalnie rozpocznie się nabór wniosków do ósmej edycji budżetu partycypacyjnego miasta. Tegoroczny Budżet Obywatelski opiera się na przyjętej podczas sesji 21 marca 2023 roku przez radnych Mikołowa uchwały w sprawie ustalenia zasad budżetu obywatelskiego na 2024 rok.

Po raz kolejny – tradycyjnie - do dyspozycji mieszkańców pozostaje milion złotych do wydania. Po raz drugi zdecydowano o ograniczeniu kosztów wykonania pojedynczego pomysłu do 500 tysięcy złotych.

Zgłaszane projekty mogą być realizowane na terenach gminnych, a każdy z pomysłów musi dotyczyć zadań własnych gminy i być zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a także być ogólnodostępny dla mieszkańców.

15 maja rusza nabór do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego Mikołowa!

Co ważne, składać projekty i głosować może każdy mieszkaniec Mikołowa, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia wymagana jest zgoda rodzica bądź opiekuna prawnego na jej udział w budżecie obywatelskim. Do wniosku należy dołączyć listę poparcia projektu z wymaganą liczbą podpisów co najmniej 15, nie uwzględniając zgłaszającego projekt.

Kiedy można składać dokumenty? Nabór wniosków rusza już w tym miesiącu – rozpocznie się 15 maja i zakończy 15 czerwca 2022 roku. Mieszkańcy będą mieli zatem równo miesiąc na złożenie dokumentów.

Szczegółowy harmonogram oraz miejsca, w których możliwe będzie wzięcie udziału w głosowaniu zostaną podane już wkrótce. W poprzednich edycjach weryfikacja złożonych pomysłów trwała do września - wówczas przygotowywano ostateczną listę projektów do głosowania. Promocja zaakceptowanych przez komisję BO pomysłów była możliwa we wrześniu i październiku – chwilę przed październikowym głosowaniem.

Potrzebne do zgłoszenia pomysłu dokumenty można pobrać ze strony internetowej Budżetu Obywatelskiego [LINK].

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorg

    nurek mógł coś dorzucić przecież jest inflacja :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również