Wiadomości z Mikołowa

Miejski Dom Kultury znalazł się na liście beneficjentów projektu o konwersji cyfrowej

  • Dodano: 2022-04-12 07:00, aktualizacja: 2022-04-11 18:36

Miejski Dom Kultury w Mikołowie kilka miesięcy temu znalazł się na liście beneficjentów projektu "Konwersja cyfrowa domów kultury", pozyskując ponad 88 000 zł.

- Sposób wydatkowania tych środków był bardzo przemyślany i odpowiadał na nasze zróżnicowane potrzeby. Niezwykle ważna była dla nas inwestycja w szkolenie pracowników. W ramach prowadzonych zajęć uczyliśmy się funkcjonować w dynamicznie zmieniającej się wirtualnej rzeczywistości, wykorzystywać cyfrowe narzędzia i profesjonalizować swoją obecność w mediach społecznościowych, takich jak Facebook i YouTube. Stworzyliśmy też konto na portalu Instagram, by jeszcze lepiej docierać do mieszkańców regionu – opowiada dyrektor MDK Izabela Paździorek-Jakubowska. 

W ramach projektu pamiętano także o osobach z niepełnosprawnościami – dofinansowanie objęło dostosowanie stron internetowych domu kultury, ale także Dni Muzyki i Impresji Mikołowskich do szczególnych potrzeb takich osób. 

Efekty są już widoczne po wejściu na www.dnimuzyki.mdkmikolow.eu oraz www.impresje.mdkmikolow.eu. Strona www.mdkmikolow.eu zmieni się – jak zapewniają pracownicy MDK – już niebawem, ułatwiając korzystanie z niej wszystkim zainteresowanym.

Choć nikt nie chce powrotu do lockdownu i zamknięcia placówek kultury dofinansowanie wykorzystano także w taki sposób, by w razie potrzeby być gotowym do prowadzenia działań on-line. 

- Chcemy, by streamowanie niektórych wydarzeń stało się standardem, aby jeszcze bardziej zwiększyć ich dostępność. Mamy nadzieję, że będzie można uczestniczyć w nich zarówno na żywo, jak i za pośrednictwem transmisji, do prowadzenia której dostosowana będzie nasza nowa strona www. Zakupiliśmy też niezbędny sprzęt – kamerę, aparat, mikser i komputery – opowiada Izabela Paździorek-Jakubowska.

W ramach prowadzonych działań opracowano też Strategię Cyfrową dla MDK.

Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej" III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również