Wiadomości z Mikołowa

Miejski Dom Kultury w nowej odsłonie

  • Dodano: 2018-10-05 13:45

Nowe oświetlenie, nowe nagłośnienie. Taki pomysł na „lifting” mikołowskiego MDK-u ma jedna z mieszkanek Mikołowa. Na projekt możemy głosować od dziś w IV edycji Budżetu Obywatelskiego.

Sześć nowych wzmacniaczy, podwójny system liniowy nagłośnienia i pięć nowych lamp, rozmieszczonych w najważniejszych punktach sali widowiskowej – taki pomysł na unowocześnienie głównej mikołowskiej placówki kulturalnej trafił do puli projektów ogólnomiejskich tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jego łączny koszt opiewa na 200 tysięcy złotych.

Poprawa jakości zarówno nagłośnienia, jak i oświetlenia jest niezwykle potrzebna i wiedzą o tym nie tylko stali bywalcy imprez organizowanych przez Miejski Dom Kultury, ale np. dziennikarze i fotoreporterzy, którzy dokumentują wydarzenia i prezentują odbiorcom materiał o określonej jakości. Naprzeciw tej potrzebie wyszła jedna z mikołowianek, właścicielka kultowej Szklanej Galerii Pół żartem, Pół serio – Patrycja ‘Nolcia’ Długajczyk. Pomysł znalazł uznanie komisji weryfikacyjnej Budżetu Obywatelskiego Mikołowa. Od piątku, 5 października do poniedziałku, 8 października możemy zagłosować na ten projekt.

Doposażenie w profesjonalny sprzęt nagłośnieniowo-oświetleniowy sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie będzie służyć mieszkańcom miasta przez cały rok. Korzystać z niego będą mogły zarówno wszystkie mikołowskie stowarzyszenia i fundacje, szkoły i przedszkola jak i wszystkie instytucje – już teraz w miesiącu odwiedza dom kultury ok. 1000 osób w zależności od repertuaru i wydarzeń. Zakup sprzętu pozwoli również obniżyć koszty techniczne (nie będzie konieczności podnajmu profesjonalnych firm zewnętrznych), co przełoży się również na ceny biletów płatnych koncertów. Sprzęt podniesie komfort i jakość dźwięku i światła na wszystkich wydarzeniach: koncertach, konferencjach, przeglądach, festiwalach itp. – przekazuje pomysłodawczyni, Patrycja Dlugajczyk.

Uważacie, że to trafny pomysł i poprzecie go w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego? Czekamy na Wasze komentarze!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również