Wiadomości z Mikołowa

"Metropolia młodych". W MBP odbyła się konferencja

  • Dodano: 2019-10-29 10:45

„Metropolia młodych” – pod takim tytułem 25 października w MBP zorganizowano konferencję adresowana do młodych Mikołowian jak i ich rówieśników z innych miast metropolii.

Moderatorem spotkania był prezes Stowarzyszenia Rozdzieńskiego Maciej Malik, zaś prelegentami byli burmistrz Stanisław Piechula, jego zastępca Mateusz Handel, a także przewodniczącą Rady Miasta Katarzyna Syryjczyk-Słomska. Powiat reprezentowali członek zarządu Grażyna Nazar oraz sekretarz Łukasz Ryguła.

W pierwszej części konferencji nazwanej Metropolia dla Mikołowa starano się odpowiedzieć na pytanie, co daje naszemu miastu przynależność do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz co metropolia może uczynić dla młodych ludzi. Szukano odpowiedzi na pytanie co oferuje im Mikołów, szczególnie w kontekście miasta średniej wielkości mając za sąsiadów znacznie większe centra jak Gliwice, Tychy czy Katowice.

Obecni na spotkaniu samorządowcy zachęcali młodych ludzi do aktywności i wspólnego działania, a jako formę współpracy wskazano Radę Młodzieżową, której powstanie jest planowane w naszym mieście. Uczestnicząca w konferencji młodzież pytała między innymi jaki gmina, a również metropolia ma wpływ na redukcję niskiej emisji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również