Wiadomości z Mikołowa

"Metropolia młodych". W MBP odbyła się konferencja

  • Dodano: 2019-10-29 10:45

„Metropolia młodych” – pod takim tytułem 25 października w MBP zorganizowano konferencję adresowana do młodych Mikołowian jak i ich rówieśników z innych miast metropolii.

Moderatorem spotkania był prezes Stowarzyszenia Rozdzieńskiego Maciej Malik, zaś prelegentami byli burmistrz Stanisław Piechula, jego zastępca Mateusz Handel, a także przewodniczącą Rady Miasta Katarzyna Syryjczyk-Słomska. Powiat reprezentowali członek zarządu Grażyna Nazar oraz sekretarz Łukasz Ryguła.

W pierwszej części konferencji nazwanej Metropolia dla Mikołowa starano się odpowiedzieć na pytanie, co daje naszemu miastu przynależność do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz co metropolia może uczynić dla młodych ludzi. Szukano odpowiedzi na pytanie co oferuje im Mikołów, szczególnie w kontekście miasta średniej wielkości mając za sąsiadów znacznie większe centra jak Gliwice, Tychy czy Katowice.

Obecni na spotkaniu samorządowcy zachęcali młodych ludzi do aktywności i wspólnego działania, a jako formę współpracy wskazano Radę Młodzieżową, której powstanie jest planowane w naszym mieście. Uczestnicząca w konferencji młodzież pytała między innymi jaki gmina, a również metropolia ma wpływ na redukcję niskiej emisji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.