Wiadomości z Mikołowa

Maturalne wybory czyli jakie przedmioty wybierano w tym roku

  • Dodano: 2020-06-24 06:30, aktualizacja: 2020-06-24 06:54

W Miarce do matury przystąpiło 172 maturzystów z 174 absolwentów. Z tej liczby 169 wybrało język angielski jako język obcy, jedna osoba zdecydowała się na hiszpański, a dwie język niemiecki. Z innych przedmiotów największą popularnością wśród miarkowiczów cieszyła się historia – 22 licealistów, geografia 21, biologia 20, chemia 19, a WOS 18. Dwie osoby zdecydowały się na filozofię oraz fizykę i astronomię, a po jednej informatykę i historię sztuki.

Jeśli chodzi o drugie liceum, to tu do matury przystąpiło 91 z 92 absolwentów. Z języków obcych zdający preferowali język angielski - 83, pięć osób wybrało rosyjski, dwie niemiecki, jedna hiszpański. Jeśli chodzi o pozostałe przedmioty nauczania, to w tym roku wśród maturzystów z Pileckiego najpopularniejsza była chemia - 21 absolwentów, 19 wybrało biologię, 18 geografię, sześciu historię, po czterech filozofię i WOS oraz jedna osoba informatykę.

W Zespole Szkół Technicznych, w tym roku do matury przystąpiło 129 ze 130 absolwentów. Jeśli chodzi o język obcy to zdecydowanie maturzyści skłaniali się ku zdawaniu języka angielskiego - 123, sześciu wybrało niemiecki. Z pozostałych przedmiotów aż 32 wybrało geografię, informatykę – 20, a z fizyką i astronomią zmierzyło się 13 absolwentów techników z ZST, dwie osoby wybrały historię i WOS.

W Zespole Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych z grona 27 absolwentów techników do egzaminu dojrzałości przystąpiło 19 osób, zaś w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych z 36 absolwentów maturę pisało pięć osób.

W ZSP w Ornontowicach z grona 27 absolwentów wszyscy przystąpili do matury wybierając jako język obcy angielski. Z innych przedmiotów preferowało biologię - 8 WOS-7, trzy geografię, chemie dwie osoby.

Termin ogłaszania wyników matur 2020, a także przekazania szkołom świadectw, aneksów i informacji o wynikach ma nastąpić do 11 sierpnia 2020 r.

Dodatkowe egzaminy maturalne odbędą się na początku lipca, wyniki mają być znane do 11 sierpnia. Poprawkowe egzaminy maturalne – początek września, wyniki do końca września.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również