Wiadomości z Mikołowa

Lokalne Partnerstwo ds. Wody w Powiecie Mikołowskim

 • Dodano: 2021-03-08 08:15, aktualizacja: 2021-03-08 07:47

Inauguracyjne spotkanie Lokalnego Partnerstwa ds. Wody w Powiecie Mikołowskim.

Członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Mikołowie Teresa Macioszek on-line uczestniczyły dziś w pierwszym spotkaniu, które ma na celu stworzenie w naszym powiecie Lokalnego Partnerstwa do spraw Wody, a więc sieci efektywnej współpracy pomiędzy wszystkimi kluczowymi Partnerami na rzecz zarządzania zasobami wody w rolnictwie i na obszarach wiejskich.


Do tej inicjatywy Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zaprosił wszystkie osoby i instytucje zainteresowane gospodarką wodną na terenie naszego powiatu – rolników, przedstawicieli samorządów, spółki wodne, użytkowników wód.


Omawiano aktualne problemy sektora rolnego, przedsiębiorstw oraz mieszkańców obszarów wiejskich związane z pogarszającą się sytuacją hydrologiczną. W ramach Lokalnego Partnerstwa ds. Wody, wzajemnej współpracy i wymiany poglądów, rozważane będą potencjalne możliwości poprawy dostępności wody, ochrony przed suszą, powodzią oraz działania mające na celu ochronę ekosystemów wodnych przed zanieczyszczeniem i niewłaściwą eksploatacją zarówno wód powierzchniowych jak i podziemnych.


Projekt realizowany jest w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, plan operacyjny na lata 2020-2021.


Szczegóły na:
https://sir.odr.net.pl/lokalne-partnerstwo-do-spraw-wody-w-twoim-powiecie/

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • alojz rymbacz

  kolega wyzej opisał problem nawozenia pola"chemikaliami" z oczy[...]ni z opowiadan znajomego rownierz w jego miejscowosci na slasku rolnik woził scieki na pole pomijam smrod czy cieki wodne wspominał rownierz ze na jesien po zbiorze kukurydzy zostały tam resztki nieskoszonej kukurydzy i lezace kolby dziki,sarny,bazanty czy inna lesna zwierzyna ich nie ruszyła....byc moze ten nawoz lub kukurydza GMO wszedzie tego pełno pod nazwa "skrobia modyfikiowana" np keczap

 • Kuba Batanachama

  Nowe Partnerstwo albo Nowe Koryto? Jak to możliwe że od czasu gdy właściciel ogromnego gospodarstwa rolnego w Paniowach zaczął nawozić swoje pola szlamem z oczy[...]ni ścieków to połowa mieszkańców Paniów musiało zlikwidować studnie z powodu zatrucia wody salmonellą? Kolega przy ul Mokierskiej kilka miesięcy dowoził wodę zanim został podłączony do wodociągu miejskiego i teraz musi płacić za wodę. Czy na tym polega ochrona środowiska w naszym mieście i prawidłowa gospodarka wodą? Opisana sytuacja miała miejsce ładnych parę lat temu i trwa do dziś. To całe Lokalne Partnerstwo dla Wody to chyba jakaś kpina i kolejny sposób,, dorobienia" dla byłej nauczycielki i jej koleżanki...

 • alojz rymbacz

  jezeli jest niedobór wody to dlaczego budowano zbiornik raciborz dolny tj.miejscowosc nieboczowy likwidowano z cała infrastruktura,ludnoscia,cmentarzem itp.itd.przenoszono do nowej powstałej "nowe nieboczowy" te stare wypełni woda gdyby nie ten zboirnik to powtorzyła by sie sytuacja z powodzi z 1997r. panikuja inzynierki jak w krakowie w ktorym zakazano palic weglem i drewnem a na mapkach smogowych dalej pojawia sie złe powietrze....to ci faryzeusze.....

 • jorg

  Czyli znowu będzie podwyżka cen wody. Brawo wy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.