Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Lato w teatrze oficjalnie zakończone

  • Dodano: 2017-07-24 08:30, aktualizacja: 2017-07-24 01:09

W weekend 22 i 23 lipca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach odbyła się premiera spektaklu (nie)straszny Śląsk, nad którym przez dwa tygodnie pracowali uczestnicy tegorocznej edycji Lata w teatrze.


Zaprezentowany pokaz powarsztatowy miał charakter plenerowy. Widzowie przemieszczali się razem z aktorami po terenie Zespołu Szkół, aby zobaczyć całość spektaklu na czterech scenografiach. Uczestnicy warsztatów w swoim dziele chcieli pokazać swoje spojrzenie na Śląsk i śląskość. W ostatniej scenie zachęcili także widzów do udziału w spektaklu, którzy musieli odgadnąć słowa po śląsku na podstawie kilku pierwszych liter.

Przed mieszkańcami Ornontowic wystąpili Kacper Malinowski, Weronika Gilner, Oliwia Kulik, Amadeusz Paluch, Patrycja Kłapczyk, Nikola Przechrzta, Paweł Szafraniec, Aneta Nocoń, Klaudia Żyszka, Kamil Sodzawiczny, Olga Widera, Mikołaj Kniejski, Dominik Sodzawiczny, Katarzyna Nowak, Wiktoria Piontek, Marta Tabacka, Wiktor Frankowicz, Maksym Juranek, Adrianna Juranek, Natalia Wojdacz, Karolina Wróbel, Marcin Kurasz, Wojciech Turek, Ljubica Smolovic, Zeng Fang, Wiktoria Świerkot, Dominika Kłapczyk.

Po spektaklu oficjalnie podziękowano prowadzącym warsztaty, czyli Sandrze Stalorudzkiej, Joanna Sodzawiczny, Mikołajowi Karczewskiemu, Oldze Chrzan, Piotrowi Myszczyszynowi, Szymonowi Szewczykowi i Iwonie Woźniak.

Warsztaty i spektakl odbyły się w ramach akcji Lato w teatrze - (nie)straszny Śląsk, organizowanej przez Fundację Szafa Gra. Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z premiery spektaklu (nie)straszny Śląsk!

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.