Wiadomości z Mikołowa

Kto został burmistrzem/wójtem w gminach powiatu?

  • Dodano: 2018-10-24 09:45

Jedna nowa twarz i kontynuacja rządów – oto podsumowanie głosowania w gminach powiatu mikołowskiego.

Jak głosowano w tegorocznych wyborach samorządowych w gminach powiatu mikołowskiego? Najwyższą frekwencję w powiecie mikołowskim odnotowano w Wyrach, gdzie do urn udało się aż 64,37 proc. uprawnionych do głosowania. W Ornontowicach frekwencja wyniosła 58,21 proc., w Łaziskach Górnych 54,81 proc., a w Orzeszu w lokalach wyborczych pojawiło się 54,62 proc. mieszkańców.

W żadnej z gmin powiatu mikołowskiego nie będzie drugiej tury. W Łaziskach na kolejną kadencję wybrany został Aleksander Wyra, który uzyskał poparcie łaziszczan na poziomie 78,46 proc. (7239 głosów). Podobnie w Orzeszu – druga kadencja należy do Mirosława Blaskiego, na którego zagłosowało 68,81 proc. mieszkańców (5905 głosów). Kolejne 5 lat Wyrami rządzić będzie Barbara Prasoł, której ufa 54,5 proc. głosujących (2139 głosów).

Jedyna nowa twarz w powiecie mikołowskim to wybrany w niedzielę wójt Ornontowic. Mieszkańcy zdecydowali, że na czele gminy stanie Marcin Kotyczka, startujący z KWW OKS Ornontowice. Samorządowiec, dotychczasowy radny uzyskał poparcie na poziomie 52,38 proc. (1432 głosy).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również