Wiadomości z Mikołowa

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą..." - policjanci na półkoloniach u ZHP

  • Dodano: 2019-07-22 10:45

Kiedy i jak wezwać pomoc, jak prawidłowo zachować się nad wodą oraz podczas poruszania się po drodze - to treści, które poznały w piątek dzieci uczestniczące w półkoloniach organizowanych przez ZHP w Mikołowie.

Spotkanie było doskonałą okazją, aby przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu oraz odpowiadały na zadawane pytania

W piątek policjanci odwiedzili dzieci uczestniczące w letnim wypoczynku w ramach odbywających się w Domku Parkowym półkolonii. Organizatorem wypoczynku najmłodszych mieszkańców miasta jest ZHP Chorągiew Śląska Hufiec Ziemi Mikołowskiej, a także mikołowski MDK.

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię, a także jak zachować się w sytuacji zagrożenia, gdy na naszej drodze stanie niebezpieczny pies. W myśl prowadzonej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”, organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci wyjaśnili maluchom jak należy bezpiecznie spędzać czas nad wodą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również