Wiadomości z Mikołowa

Komendant omówił stan bezpieczeństwa w mieście

  • Dodano: 2023-03-17 07:30, aktualizacja: 2023-03-17 07:45

W środę 15 marca odbyło się spotkanie Komisji ds. Samorządu Rady Miejskiej Mikołowa. W posiedzeniu zorganizowanym w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie wziął udział szef miejscowych policjantów podinspektor Dariusz Klimczak, który omówił poziom bezpieczeństwa w mieście.

15 marca po południu w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie odbyła się sesja samorządowa pod przewodnictwem radnej Anety Esnekier gdzie omówiono temat bezpieczeństwa w mieście. W porządku obrad zaplanowano wystąpienie Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie, który omówił statystkę w 2022 roku.

Podinsp. Dariusz Klimczak wskazał, między innymi, strukturę przestępczości z podziałem na procedery kryminalne oraz gospodarcze (w minionym roku odnotowano ogółem 194 kradzieże, 5 przypadków w kategorii bójka i pobicie, 59 kradzieży z włamaniem oraz 10 rozbojów) oraz przestępczość narkotykową. Następnie Komendant przedstawił pracę pionu prewencji i ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem ilości wypadków i kolizji z podziałem na ich główne przyczyny.

Komendant omówił stan bezpieczeństwa w mieście

Podinsp. Klimczak zachęcił zebranych do współpracy z Policją za pomocą internetowego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Radny Jarosław Sworzeń odniósł się do profilaktyki ruchu drogowego dotyczącego motocyklistów. Komendant zapowiedział, że wraz z rozpoczęciem sezonu na jednoślady, policjanci rozpoczną wmożone działania kontrolno-prewencyjne zwiększające świadomość społeczną w zakresie bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Szef mikołowskiego garnizonu podziękował samorządowcom za dotychczasowe wsparcie wszelkich działań formacji, której zdecydowanym priorytetem jest wysoki poziom satysfakcji mikołowian i poczucia braku jakichkolwiek zagrożeń.

Następnie głos zabrał Komendant Straży Miejskiej Bogusław Łuczyk, reprezentujący Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mikołowie Paweł Gurst oraz gospodarz spotkania st.bryg. Damian Krawczyk. Każdy omówił działania podległych sobie służb, a także wymierne efekty wzajemnej współpracy. Na koniec zebrani mieli okazję obejrzeć budynek straży pożarnej oraz wykorzystywane podczas wielu akcji wozy bojowe.


Źródło: KPP Mikołów

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Panie Komendancie, warto aby Pan w trakcie omawiania bezpieczeństwa w Mikołowie przeanalizował stan dróg i celowość ich oznakowania w dzielnicach miasta- wszak do obowiązków policji należy także prewencja i zapobieganie wypadkom drogowym. Warto by było zwrócić się do zarządców dróg (tych wojewódzkich również) o wyremontowanie nawierzchni podległych im dróg, usunięcia zagrożenia jakie stanowi most na ul Przelotowej, na konieczność budowy zatok dla autobusów, przejść dla pieszych w ich obrębie oraz chodników (a przynajmniej oczyszczenia i utwardzenia poboczy aby mogli się po nich bezpiecznie poruszać piesi i rowerzyści). Ufam że wierny przysiędze policjanta,, Chronić i bronić" nie zmarginalizuje Pan roli policji w tym roku wyłącznie do karania i wypisywania mandatów obywatelom, ale że również podejmie Pan dialog (a w razie potrzeby inne działania) z urzędami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo obywateli na naszych drogach. Gorąco zachęcam do osobistej przejażdżki drogami mikołowskich sołectw (najlepiej samochodem terenowym) i zapoznaniem się z rzeczywistym stanem dróg w naszym powiatowym i leżącym w centrum aglomeracji śląskiej mieście.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również