Wiadomości z Mikołowa

Kolizja w Mikołowie. Kierowca wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle

  • Dodano: 2022-07-12 07:00, aktualizacja: 2022-07-11 23:35

Na największym skrzyżowaniu w Mikołowie znów doszło do tego rodzaju sytuacji, która zakończyła się zderzeniem pojazdów.

Do kolizji doszło w piątek 8 lipca przed południem na skrzyżowaniu DK 81 i DK 44 w Mikołowie. Według wstępnych ustaleń mundurowych z drogówki, kierujący renault trafic jadąc w kierunku Katowic wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Tam zderzył się w prawidłowo jadącym w kierunku Gliwic kierujacym volkswagenem. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Poszkodowany kierowca passata 49-letni mikołowianin trafił do miejscowego szpitala.

Policjanci apelują!

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, jeśli sygnalizator pokazuje żółte światło, kierowca musi zatrzymać się jeszcze przed sygnalizatorem. Niestety, nie dla wszystkich sprawa jest tak oczywista. Wiele zależy bowiem od tego jak daleko od sygnalizacji świetlnej się znajdujemy w momencie zapalenia się żółtego światła, jakie warunki atmosferyczne panują na drodze oraz jak szybkimi reakcjami się wykażemy.

Wjeżdżanie za sygnalizator, kiedy jest to zabronione, jest wykroczeniem, za które grozi kierowcy jeden z najwyższych mandatów, w wysokości nawet 500 zł oraz 6 punktów karnych.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Misio

    Jeżeli nie poprawią zmiany świateł na tym skrzyżowaniu to, to nie jest ostatnie zderzenie. Jeżeli ty masz zielone światło od strony Łazisk a samochody os strony Mikołowa w stronę Gliwic i na odwrót są na środku skrzyżowania to coś jest nie tak. Jeżdżę tam bardzo często i to jest " norma".

  • Agent

    Za każdym razem jak wypadek tam jest to zawsze o tej samej strony. Może szło by wymusić na zarządcy drogi by wydluzym minimalnie przerwy pomiędzy zmiana sygnalizacji. Nagminnie tam przejeżdżają na czerwonym. Albo zrobić to co jest na Łaziskach. Kamerę która wyłapuje tych co na czerwonym jeżdżą.

  • Kierowca

    500 zł jeden z najwyższych mandatów. Koń by się uśmiał.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również