Wiadomości z Mikołowa

Kobieta potrącona na oznakowanym przejściu w centrum Mikołowa!

  • Dodano: 2022-10-04 06:30, aktualizacja: 2022-10-03 21:51

Mikołowska Policja wyjaśnia okoliczności wypadku z udziałem pieszej, do jakiego doszło w sobotę wieczorem w ścisłym centrum miasta na oznakowanym przejściu.

Groźny wypadek na Żwirki i Wigury

Do wypadku doszło w sobotę (1 października) tuż przed 22.00. na ulicy Żwirki i Wigury w Mikołowie. Wstępne ustalenia wskazują, iż kierujący fiatem jadąc w kierunku Starostwa Powiatowego w ostatniej chwili zauważył przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych kobiety, wpadł w poślizg i potrącił jedną z nich, a następnie uderzył w drzewo. Poszkodowana 28-latka trafiła do szpitala. Doznała, między innymi, złamania kości podudzia. Kierujący samochodem mikołowianin został poddany badaniu stanu trzeźwości. Pobrano mu również krew na obecność innych, niedozwolonych substancji. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 27-letniego mikołowianina, a samochód którym kierował, został odholowany na policyjny parking.

Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający deszcz stwarza bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach kierujący powinien zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść. Pieszych z kolei, których niejednokrotnie trudno zauważyć, zachęcamy o noszenie odblaskowych elementów, nawet wówczas gdy poruszają się w obszarze zabudowanym! - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również