Wiadomości z Mikołowa

Jubileusz 70 lecia MBP w Mikołowie

  • Dodano: 2019-12-02 11:45

30 listopada świętowano jubileusz 70 lecia MBP czyli „ Miejska Biblioteka Publiczna wczoraj i dziś – 70 lat z czytelnikiem”.  

Święto mikołowskiej książnicy było okazją do przypomnienia jej historii o czy mówiła jej dyrektor Bożena Holeczek, która również obchodziła jubileusz 40 lat pracy w niej.  

Przedstawiając jej dzieje wskazano na osoby, które miały największy wpływ na jej powstanie, wśród nich jej założycielka i pierwsza  bibliotekarka – Jadwiga Krawczyk, o której opowiadał pokazany przy tej okazji film „Życie moje” stworzony przez filmowców iksu.    

Dzień dzisiejszy biblioteki to  ponad 120 tysięcy wypożyczeń w 2018 roku i  tytuł megabibiloteki przyznany w konkursie Biblioteka skrojona na miarę. 

Z okazji jubileuszu życzenia złożyli przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Syryjczyk-Słomska oraz burmistrz Stanisław Piechula

Tego dnia poznaliśmy również zwycięzców VII konkursu „Napiszmy to po naszymu”. Jury w składzie Marek Szołtysek, Bożena Holeczek i Józef Żur przyznało pierwsze miejsce mikołowiance Urszuli Pach za pracę Stazyjka – mikołowsko Ślonzoczka. 

Nagrody wręczał burmistrz Stanisław Piechula, dyrektorka MBP oraz  Marek Szołtysek.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.