Wiadomości z Mikołowa

Jest praca w Kolejach Śląskich. Spółka szuka m.in. maszynistów

  • Dodano: 2024-02-19 11:30

W ostatnich miesiącach Koleje Śląskie zatrudniły 30 nowych konduktorów. Teraz Spółka szuka maszynistów i pracowników odpowiedzialnych za obsługę taboru kolejowego m.in. mechaników, elektroników i zwrotniczych.

Koleje Śląskie zatrudniają już 61 konduktorów i 60 młodszych konduktorów. Nabór w ostatnich miesiącach był wyjątkowy, bo przewoźnik przyjął aż 30 nowych pracowników, do których zadań należeć będzie m.in. odprawa podróżnych, nadzór nad ich bezpieczeństwem i udzielanie informacji. 

Nie tylko zatrudnienie

– Warto wiedzieć, że nie tylko zatrudniamy, ale i szkolimy. Na przykład obecnie prowadzimy rekrutację dla absolwentów szkół branżowych ze specjalnością mechanik-elektromonter. Po szkoleniu zawodowym będą mogli zostać rewidentami taboru – wyjaśnia Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Praca czeka też na kandydatów na maszynistów – po 298-godzinnym kursie, na który składają się zajęcia teoretyczne i praktyczne mogą znaleźć zatrudnienie w Kolejach Śląskich.

Prosta ścieżka kariery

Przemysław Brych rozpoczął pracę na stanowisku konduktora Kolei Śląskich 10 lat temu. Po pięciu latach został kierownikiem pociągu, a teraz jest dyżurnym ruchu. 

– Co jest najważniejsze w tej pracy? Odporność na stres, umiejętność radzenia sobie z emocjami i komunikatywność – mówi Przemysław Brych i dodaje:  – Zdarzają się zabawne sytuacje, bo kiedyś na przykład przy obchodzie składu na stacji końcowej znalazłem w jednym z przedziałów tort ślubny. Takie mamy czasy, wszyscy jesteśmy zabiegani, ale w Kolejach Śląskich nic nie ginie. Każdy zagubiony przedmiot można odebrać.

Jest moda na transport publiczny

Jego zdaniem mamy do czynienia z modą na transport publiczny.

– Wiele lat temu przestano dbać o transport publiczny i zaczęła się samochodoza. To się zmienia – coraz częściej wybieramy pociąg, tramwaj czy autobus. To jest krok w dobrą stronę – przekonuje Przemysław Brych.

Wszystkie ogłoszenia o pracę Kolei Śląskich można znaleźć na stronie: www.kolejeslaskie.pl.

Publikacja jest wynikiem komercyjnej współpracy z reklamodawcą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również