Wiadomości z Mikołowa

Jedna doba i aż czworo pijanych kierujących. Rekordzistka miała blisko 3,5 promila

  • Dodano: 2021-04-07 07:45, aktualizacja: 2021-04-07 07:59

Ledwo co rozpoczął się świąteczny weekend, a mikołowska drogówka już odnotowała nietrzeźwych kierujących. Rekordzistka miała w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Mundurowi przypominają: pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego!

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Kierowco włącz myślenie!

Tylko minionej doby mikołowska drogówka zatrzymała 4 osoby, które zdecydowały się na ten ryzykowny krok i - mimo spożytego wcześniej alkoholu - wsiadły za kierownicę pojazdu:

  • 2 kwietnia, godzina 10:10, Mikołów, ulica Konstytucji 3-go Maja: policjanci mikołowskiej prewencji zatrzymali kierującego motorowerem 56-letniego mieszkańca Łazisk Górnych, który dopuścił się kilku drogowych wykroczeń. Na sumieniu miał jednak znaczenie więcej. Urządzenie do pomiaru na zawartośc alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,89 mg/lw wydychanym powietrzu ( ponad 1,8 promila);
  • 2 kwietnia, godzina 16:05, Gostyń, ulica Pszczyńska: dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie otrzymał zgłoszenie od świadka zaniepokojonego stylem jazdy innego kierującego. Kiedy patrol dotarł na miejsce, mężczyzna  wskazał na siedzącą za kierownicą audi A4 kobietę. Okazało się, że 44-letnia mieszkanka Gostyni była pod znacznym wpływem alkoholu. Wynik badania wskazał blisko 3,5 promila alkoholu w jej organiźmie. Kobieta została umieszczona w Izbie Wytrzeźwień;
  • 3 kwietnia, godzina 09:15, Mikołów, ulica Plebiscytowa: drogowa kontrola przeprowadzona u kierującego mercedesem 36-letniego mikołowianina wykazała, że człowiek ten od sierpnia 2018 roku ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, mieszkaniec Mikołowa miał w organiźmie ponad 1,3 promila alkoholu;
  • 3 kwietnia, godzina 10:50, Mikołów, ulica Paprotek: zatrzymany do kontroli przez patrol Wydziału Ruchu Drogowego 42-letni chorzowianin także był pijany. Wynik badania to blisko 1,5 promila. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało jego liczne przewinienia w ruchu drogowym, w których zdecydowana większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości.

Wobec wszystkich tych osób wszczęte zostanie postępowanie karne, którego finał będzie miał miejsce w sądzie. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również