Wiadomości z Mikołowa

Jechał mercedesem mimo sądowego zakazu

  • Dodano: 2018-02-02 11:00

Policjanci z Mikołowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Mężczyzna wsiadł za kółko, pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Kodeks karny za przestępstwo niewykonywania orzeczonych środków karnych przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj o godzinie 00:45 na trasie DK81 (ul. Katowicka) w Mikołowie, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy ani dowodu osobistego. Podczas kontroli, aby uniknąć kary, chciał przechytrzyć policjantów i podał niepawidłowe dane osobowe. Mundurowi szybko zorientowali się, że zostali wprowadzeni w błąd. Po ustaleniu prawdziwych danych kierującego i sprawdzeniu 56-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jeździ on samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego.

Sąd zabronił mu prowadzić pojazdy mechaniczne do marca 2019 roku. Teraz o dalszym losie mieszkańca gminy Strzeleczki (woj. opolskie) zadecyduje prokurator i sąd.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Cenio

    Takich w mikłowie jezdzi duzo bez prawa jazdy. Policje mozna prosic o kontrole

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również