Wiadomości z Mikołowa

Jak chronić dane osobowe?

  • Dodano: 2011-07-20 11:00

Bazy danych osobowych z pewnością posiada każda firma. Jak je chronić? Odpowiedź znajdziemy w ebooku pt. "Ochrona danych osobowych. Poradnik dla przedsiębiorców".

Właśnie ukazało się jego drugie wydanie, uwzględniające nowelizację ustawy o ochronie danych osobowych. Poradnikowy ebook, którego wydawcą jest firma Hostersi, przygotowany został z myślą o przedsiębiorcach, którzy w swojej działalności biznesowej z pewnością przetwarzają dane osobowe. Zawarte w nim praktyczne informacje zainteresują również wszystkich tych, którzy chcą zgłębić lub uporządkować swoją wiedzę związaną z ochroną danych osobowych.

Drugie wydanie e-poradnika uzupełniono o obowiązuje od marca 2011 r. znowelizowane przepisy ustawy o ochronie danych osobowych. Ponadto wszystkie informacje zaprezentowano w sposób bardziej przejrzysty, by e-book był rzeczywiście podstawowym i nieskomplikowanym źródłem wiedzy o przetwarzaniu danych osobowych.

Hostersi zdecydowali się na wydanie ebooka, bo – jak wyjaśnia dyrektor zarządzający tej firmy – bezpieczeństwo danych osobowych jest nieodzownym elementem hostingu. - Od dostawcy hostingu klienci oczekują, że zapewni najwyższy poziom zabezpieczeń wszystkich danych przechowywanych na serwerze. A dane osobowe są wszędzie – m.in. w zasobach aplikacji strony www czy w różnego typu systemach informatycznych działających w środowisku on-line. Stąd też tematyka ta jest bardzo nam bliska – mówi Radosław Kuczera.

Z e-booka pt. „Ochrona danych osobowych. Poradnik dla przedsiębiorców” dowiemy się m.in. co to są dane osobowe, jak je gromadzić i przechowywać, w jakich sytuacjach możemy powierzyć przetwarzane dane innej firmie oraz jakie zadania należą do Generalnego Inspektora Ochrona Danych Osobowych. Znajdziemy również praktyczne porady, jak prowadzić działania e-mail marketingowe nie naruszając przy tym prywatności, na co warto zwrócić uwagę powierzając przetwarzanie danych osobowych firmie zewnętrznej, czy też kto w firmie powinien pełnić funkcję administratora bezpieczeństwa informacji.

Jestem przekonany, że lektura naszego ebooka pozwoli każdemu zainteresowanemu zrozumieć, na czym polega przetwarzanie danych osobowych i dlaczego tak ważne jest przestrzeganie prawa – mówi Radosław Kuczera.

Poradnik dostępny jest poprzez serwis www.dane-osobowe.ebook.hostersi.pl Partnerami przedsięwzięcia są Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz firma iSecure. Patronat medialny sprawują portale Mediarun.pl, Dziennik Internautów (www.di.com.pl), Marketingowiec.pl oraz magazyn Marketer+. Sponsorem jest firma SARE.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również