Wiadomości z Mikołowa

Franciszek i Zuzanna najpopularniejszymi imionami dla małych mikołowian w 2021 roku

  • Dodano: 2022-01-05 17:15

Franciszek kolejny raz z rzędu okazał się być najpopularniejszym imieniem dla chłopców urodzonych w Mikołowie w 2021 roku. Zuzanna zdetronizowała Julię z 2020 roku. Urodziło się również więcej dzieci niż rok wcześniej!

W 2021 roku mikołowscy rodzice najczęściej decydowali się na jedno z sześciu imion. Najpopularniejsza wśród dziewczynek okazała się być Zuzanna, która pokonała najczęściej nadawane małym mikołowiankom imię przez kilka lat, czyli Julię.

Wśród chłopców dominował Franciszek i to kolejny rok z rzędu. Równie chętnie nadawano dzieciom takie imiona jak:

  • Filip
  • Mikołaj
  • Emilia
  • Hanna

Wśród najrzadszych imion nadawanych dzieciom w Mikołowie w 2021 roku znalazły się takie, jak Annika, Lea, Inka, Zoja dla dziewczynek i Gracjan, Zachary, January, Kosma dla chłopców.
 
Co ciekawe, utrzymuje się tendencja wzrostowa w kwestii liczby urodzeń na mikołowskiej porodówce. W 2021 roku mikołowski Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował narodziny 991 nowych małych mieszkańców Mikołowa, czyli o 78 więcej niż w 2020 roku.

Znacząco spadła za to liczba zarejestrowanych zgonów – to 670 osób w porównaniu do rekordowego 2020 roku, kiedy zmarło 724 mieszkańców, co dało najgorszy wynik w ciągu poprzednich czterech lat.

W górę liczba urodzeń, w dół liczba zgonów. 2021 rok w liczbach USC w Mikołowie

Mocno wzrosła za to liczba zawartych małżeństw w mikołowskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Po kiepskich dwóch poprzednich latach, szczególnie 2020 roku, kiedy tylko 228 par młodych zdecydowało się powiedzieć sobie „tak” rok 2021 przyniósł aż 310 nowych związków małżeńskich i jest to najlepszy wynik od wielu lat!

W 2021 roku wydano jedynie trzy zaświadczenia uprawniające do zawarcia małżeństwa za granicą – informuje kierownik USC, Renata Szajner-Pieczyrak.

Czy w 2021 roku Wasza rodzina powiększyła się o nowego członka? Pochwalcie się w komentarzach, jakie nadano mu imię!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również