Wiadomości z Mikołowa

[FOTO] Za nami Jarmark Bożonarodzeniowy w Mikołowie. Miasto uległo świątecznej atmosferze

  • Dodano: 2022-12-03 18:30

Żywa szopka, karuzela, pełen pyszności i unikatowych przedmiotów kiermasz, nagrywanie Mikołowskiej Kolędy, warsztaty dla dzieciaków i dorosłych, otwarcie Biura św. Mikołaja – to i wiele więcej wydarzyło się w weekend w centrum Mikołowa.

Kolorowo, świątecznie, radośnie i z werwą – tak wyglądał organizowany przez Miejski Dom Kultury w Mikołowie Jarmark Świąteczny na miejskim Rynku.

Centrum miasta zmieniło się w świąteczne miasteczko z prawdziwego zdarzenia. Na stoiskach handlowych gromadzących całą masę wystawców można było obejrzeć i kupić ciekawy asortyment – od wyrobów ceramicznych przez ręcznie robione kartki i ozdoby, stroiki i wianki, zabawki i biżuterię jako gwiazdkowy prezent. Odwiedzający jarmark mieli okazję spróbować prawdziwych specjałów, kupić swojskie pieczywo, skosztować naturalnych wędlin wyrabianych tradycyjnymi metodami, a wieczorami rozgrzać się pachnącą kawą, herbatą i grzańcem.

Jarmark Bożonarodzeniowy wprowadził mikołowian w świąteczną atmosferę

MDK zaprosiło również na specjalne warsztaty robienia makramowej choinki i ozdób świątecznych na cynamonowych laskach dla dorosłych, a dzieciaki zyskały szansę nauki przygotowywania świątecznych pralinek.

Na Rynku pojawiła się Żywa Szopka dzięki Stowarzyszeniu Betlejem z Jaworzna i tradycyjna karuzela, która uradowała wiele dzieci. W Miejskim Domu Kultury w piątek i sobotę chętni mieli okazję wziąć udział w nagraniach tegorocznej Mikołowskiej Kolędy, a wieczorem odbyły się liczne koncerty – w piątek zagrali (Nie)Winni, Po Godzinach, Total Blackout i Snake Tracer, a w sobotę Kapela Bolkova (Orkiestra Dęta KWK Bolesław Śmiały, a także Optima i Mateusz Wróbel.

Nie obyło się również bez otwarcia Biura św. Mikołaja, któremu towarzyszyły występy Stowarzyszenia „ Uśmiech”. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji!

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również