Wiadomości z Mikołowa

[FOTO] Bieg Charytatywny Mikołów 2019: Pobiegli dla Karolinki i Alexa!

  • Dodano: 2019-02-02 21:15, aktualizacja: 2019-02-04 11:36

Za nami VI. Bieg Charytatywny organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Mikołowie. Sobotnie przedpołudnie na Plantach okazało się szczęśliwe dla przewodniczącej RM, Katarzyny Syryjczyk-Słomskiej!

Społeczność SP nr 1, jak co roku, zorganizowała specjalną imprezę biegową na rzecz dwójki potrzebujących dzieci. Tegoroczny bieg w Mikołowie nosi nazwę "Biegniemy dla Karolinki i Alexa". W biegu wzięło udział prawie 280 zawodników, a sygnał do startu dał tradycyjnie - strzałem z pistoletu - burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula.

Tym razem zbieraliśmy fundusze na leczenie i rehabilitację: Karolinki Goryl i Alexa Trzepizura, które razem z rodzicami i bliskimi toczą codzienną walkę z chorobami ograniczającymi ich normalne funkcjonowanie – tłumaczą Marcin Pogonowski i Witek Popenda, organizatorzy biegu.

Karolinka ma 10 lat i urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Dziewczynka cierpi na porażenie kończyn dolnych i epilepsję. Alex to uczeń drugiej klasy SP nr 1 i cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną, która charakteryzuje się przede wszystkim niskorosłością. Towarzyszą jej liczne zaburzenia kostno-stawowe. Bieg Charytatywny dla Karolinki i Alexa odbył się – tak samo jak organizowane przez SP nr 1 corocznie imprezy sportowe – na trasie 5 i 10 km.

Kto wygrał?

Na dystansie 5 km (kategoria open i uczniowie SP nr 1) wygrał weteran mikołowskich biegów – Aleksander Zięba, reprezentujący gminę Psary. Drugi na mecie był Szymon Kastelik z Gilowic, a jako trzeci na podium stanął Marcin Grzegorczyk z STS Biegaton Mikołów. Wśród pań, najszybciej na mecie znalazły się trzy mikołowianki: Ela Dylla, reprezentująca UKS Trójka, Daria Lisowska i Klaudia Wróbel. Najlepsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich – organizatora biegu to Gabriel Kuropatwa, Beniamin Bożek i Patryk Szałowski.

Najlepsi na trasie 10 km okazał się biegacz z Dąbrowy Górniczej – Jakub Lysko. Drugi metę przekroczył Dariusz Starzyński z Sędziszowa, na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Paliga, reprezentujący Uniwersytet Śląski. Dla nikogo nie było chyba zaskoczeniem, że bieg na 10 km wygrała przewodnicząca Rady Miasta Mikołowa, Katarzyna Syryjczyk-Słomska. Druga na mecie Elżbieta Przybył z Radzionkowa, a trzecia Dorota Wyleciał z Katowic.

Szukajcie się na naszych zdjęciach!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kierowca

    Do organizatorów.Jadąc samochodem w kierunku basenu, przed rondem natknąłem się na bieg charytatywny. Policja zablokowała drogi na których przebiegała trasa biegu i całkowicie pozbawiono kierowców informacji o drogach alternatywnych. Nawet nie postawiono osób na skrzyżowaniu przy ulicach Młyńska/Bandurskiego, co doprowadziło do korku i dezorganizacji. Widać, że dla Pana Piechuli ważniejszy jest "wystrzał" i fotka w internecie. A Policja zamiast organizacji ruchu przyczyniła się do sporej frustracji kierowców. Następnym razem przed wyłączeniem kilku ulic pomyślcie nad odpowiednim przekierowaniem ruchu kołowego. Mikołów to nie Nowy Jork i do takiej operacji nie trzeba profesury od transportu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również