Wiadomości z Mikołowa

Finał sprawy podrobionych towarów

  • Dodano: 2018-02-20 07:45, aktualizacja: 2018-02-19 12:24

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zakończyli postępowanie przeciwko 39- letniej mikołowiance- właścicielce jednego ze sklepów odzieżowych na terenie Mikołowa.

Kobieta wprowadzała w obrót towary z zastrzeżonymi znakami towarowymi różnych renomowanych firm. W miniony piątek do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie trafił akt oskarżenia wobec kobiety.

30 października 2014 roku policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej mikołowskiej komendy, podjęli czynności w jednym ze sklepów odzieżowych na terenie Mikołowa. Jak wcześniej ustalili, w sklepie sprzedawane były artykuły odzieżowe oraz biżuteryjne z naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych renomowanych marek. W związku z tym, na miejscu, stróże prawa zabezpieczyli 65 sztuk podrobionych artykułów, m.in. odzież, obuwie, biżuterię, sprzedawanych jako oryginalne. Sprawa, znalazła finał dopiero teraz, ponieważ właścicielka sklepu, wobec której toczyło się postępowanie, ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie kraju. Przedstawiono jej 8 zarzutów z art. 305 § 3 Ustawy Prawa Właśności Przemysłowej.

W piątek, 16.02.br. wobec kobiety do mikołowskiej prokuratury, skierowany został akt oskarżenia. Za to przestępstwo, przepisy przewidują do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również