Wiadomości z Mikołowa

Europosłanka wyrzucona z Białego Domku? Afera wokół biura poselskiego Izabeli Kloc

 • Dodano: 2019-07-31 07:30, aktualizacja: 2019-07-31 07:39

Kilkanaście dni temu w lokalnych mediach gruchnęła wieść o usunięciu biura poselskiego Izabeli Kloc z Białego Domku. Jakie jest prawdziwe tło decyzji burmistrza Mikołowa?

Decyzja polityczna czy problemy lokalowe? Kilkanaście dni temu lokalne media obiegła wieść, iż burmistrz Mikołowa celowo wymówił wybranej w majowych wyborach do Europarlamentu Izabeli Kloc biuro poselskie, znajdujące się od 2005 roku w Białym Domku. Powodem, dla którego miejski ratusz zdecydował się usunąć posłankę PiS z budynku, w którym znajduje się m.in. USC czy Miejska Placówka Muzealna miały być animozje natury politycznej, związane z przynależnością do wrogich sobie partii. Dla mikołowian nie jest tajemnicą fakt, iż oboje polityków nie darzy się sympatią. Pojawiły się głosy dotyczące tego, że awans Izabeli Kloc do Parlamentu Europejskiego rozjuszył Stanisław Piechulę i samorządowiec zdecydował się usunąć posłankę z budynku, którego własnością jest miasto.

Na komentarz burmistrza Mikołowa do publikacji jednego z lokalnych portali internetowych nie trzeba było czekać. Jak tłumaczył wcześniej: „lokalu nie wymówiono, tylko nie przedłużono najmu, a dodatkowo zaproponowano do wynajęcia inne miejsce, o wiele większe na placu dworca PKP (ul. Kolejowa) w budynku ZIM. W USC brakuje miejsca, by nawet pochować część wykorzystywanych czasowo mebli, więc nie było innego wyjścia. Uważam, że żadne biuro polityczne czy poselskie nie powinno się mieścić w budynkach, gdzie funkcjonuje urząd miasta”.

Oficjalne stanowisko burmistrza Mikołowa zostało przesłane naszej redakcji wczoraj. Jak czytamy:

W lipcowym numerze „Naszej Gazety" w dziale „Bieg przez plotki" w artykule „Polityka nie łagodzi obyczajów" zostały podane nieprawdziwe informacje wymagające sprostowania. Anonimowy autor pisze, że „burmistrz Mikołowa (..) wypowiedział posłance [ Izabeli Kloc z PiS] umowę najmu pomieszczeń w Białym Domku". To nie jest prawdziwa informacja z dwóch powodów: po pierwsze umowa nie została posłance wypowiedziana, a jedynie Kierownik Zakładu Gospodarki Lokalowej (a nie jak pisze autor tekstu burmistrz) poinformował Posłankę Kloc, że w związku z wygaśnięciem umowy najmu lokalu w Białym Domku (gdzie mieści się między innymi Urząd Stanu Cywilnego) nie planuje jej przedłużać. Ponadto autor pisze, że „ Izabela Kloc i tak wyprowadziłaby się z Białego Domku", co również mija się z prawdą, ponieważ w piśmie z dnia 18 czerwca Izabela Kloc prosi Burmistrza Mikołowa o ponowne rozważnie możliwości dalszego prowadzenia biura (...) w lokalu przy ulicy Karola Miarki 15." Autor tekstu pisze również, że „[ Izabela Kloc] szuka teraz nowych pomieszczeń", a nie raczył wspomnieć w swoim artykule, że w piśmie informującym o nieprzedłużeniu umowy najmu Kierownik ZGL proponuje Pani Kloc większy lokal mieszczący się na ul. Kolejowej zaledwie 220 metrów od Białego Domku.

Nasza redakcja czeka na zasadny komentarz posłanki Izabeli Kloc w tej sprawie.

Komentarze (16)    dodaj »

 • Karol

  A jak to wygląda po stronie p.Izy? Zbadał ktoś to?

 • Bartłomiej Gabryś

  Jako Mikołowianim, który brał ślub w białym domku, uważam że budynek wymaga sporego zaangażowania i odnowienia w środku. Jeśli decyzja o wypowiedzeniu jest powiązana z głębsza zmianą sposobu użytkowania całego budynku to jest to mądra decyzja. Każdy kto odbierał dokumenty albo załatwiał kwestie urzędowe zauważył że warunki są średnie i dla mnie też jest wartościowym wyprowadzenie biur, wszelakich opcji, z budynków samorządowych. Budynki maja służyć tym którzy załatwiają sprawy urzędowe.

 • Buszmen

  Każdy polityk pisuaru zasługuje na biuro w chlewie lub na śmietniku. Na nic więcej.

 • Doktor

  Poseł Izabela jest poważną osobą .szanujmy się nawzajem

 • Doktor

  Szanujmy si€ nawzajem. Poseł Izabela jest poważną osobą

 • As

  Przecierz burmistrz to były polityk PO,więc walczy z PIS.

 • Janiak

  Taka polityka naszego burmistrza

 • Bogdan Kiecka

  Ten Piechula to frustrat zniszczył swoją rodzinę teraz niszczy wizerunek miasta Mikołów

 • KOKO

  Tylko PiS, Pan Kaczyński to wielki autorytet, mąż stanu, prawdziwy patriota który ratuje naszą ojczyznę.

 • abc

  weź leki bo ci gorzej

 • Pitek

  Platforma zniknie to kwestia czasu

 • Rybka

  PiS też ,to kwestia do jesiennych wyborów

 • Halina Kantor Zieloni

  To bardzo ważne, żeby w budynkach gdzie mieszczą się najważniejsze instytucje samorządowe nie było biur poselskich. Bardzo dobra decyzja.

 • Wojtek

  Tak.Lepiej stworzyć kilkanaście nowych biur dla krewnych i powinowatych Stanisława Piechuli.

 • Rafał Lipski 35 L

  Zieloni, z tego co widać zabierają głos w sprawach , o których nie mają Zielonego pojęcia , w tym bydynku znajduje się tylko na parterze Urząd Stanu Cywilnego , a na piętrze dowody osobiste, więc jeśli pani zdaniem to mają być najważniejsze Urzędy w mieście to, jak jednak proponuję pani przewiazanie albo lepiej przykucie się tam do jakiegoś drzewa , w celu dotlenienia mózgu , i zapytania przechodniów o poszczególne instytucje dot. owego budynku !

 • Janusz

  Pisiory są wredne !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również