Wiadomości z Mikołowa

Eurodeputowani z Komisji Rozwoju Regionalnego PE w Katowicach

  • Dodano: 2009-02-19 14:52, aktualizacja: 2009-02-20 08:34

W dniach 23–25 lutego br. delegacja eurodeputowanych z Komisji Rozwoju Regionalnego odbędzie swoje posiedzenie wyjazdowe w województwie śląskim.


Podczas wizyty posłowie zapoznają się przede wszystkim z projektami współfinansowanymi z funduszy europejskich, które w ostatnich latach zostały zrealizowane w regionie. Zobaczą oni m.in. Salę Koncertową "Symfonia” w Akademii Muzycznej w Katowicach, Park Przemysłowy Euro-Centrum w Katowicach-Ligocie, Kampus Szkół Wyższych w Rybniku, Tropikalną Wyspę w Marklowicach, Beskidzki Inkubator Technologiczny w Bielsku–Białej, Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, Pokazową Zagrodę Żubrów w Pszczynie i Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworznie.

Wizyta będzie też okazją do prezentacji zamierzeń rozwojowych województwa. Eurodeputowani spotkają się w tej sprawie z minister rozwoju regionalnego Elżbietą Bieńkowską, a także marszałkiem województwa Bogusławem Śmigielskim i wojewodą śląskim Zygmuntem Łukaszczykiem. Wyjazdowe posiedzenie komisji zakończy spotkanie z zarządem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego. Posłowie zapoznają się m.in. z planami rozbudowy Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice, która ma być współfinansowana ze środków Funduszu Spójności.

Posłowie przyjeżdżają na Śląsk w ramach oficjalnej delegacji Parlamentu Europejskiego. Delegacje takie organizowane są w ramach prac danych komisji parlamentarnych trzy razy w roku. Celem wizyt jest zapoznanie się z wdrażaniem przepisów, o których współdecyduje Europarlament oraz zapoznanie się na miejscu z zagadnieniami, nad którymi posłowie pracują na co dzień. W tej kadencji europosłowie z Komisji Rozwoju Regionalnego sprawdzali już sposób wykorzystania środków europejskich m.in. w Bułgarii, Czechach, Słowacji, Szkocji i na Sycylii. Przyjazd komisji do województwa śląskiego to inicjatywa posła Jana Olbrychta. Jego zdaniem "województwo śląskie jest tym miejscem na mapie Polski, w którym warto sprawdzić jak dobrze wykorzystuje się fundusze europejskie”

 

Źródło: www.silesia-region.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również