Wiadomości z Mikołowa

Efekty działań "Prędkość" w Mikołowie

  • Dodano: 2020-06-05 10:15

Działania wymierzone w drogowych piratów zakończyły się wczoraj punktualnie o godzinie 22.00.

Nie oznacza to jednak, że dziś mundurowi będą mniej czujni i obojętni wobec zachowań związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. W akcji wzięło udział 10 policjantów, którzy przez 16 godzin służby, przy wykorzystaniu ręcznego miernika prędkości oraz wideorejestratora, stwierdzili aż 33 przypadki drogowej brawury.

Działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Prędkość" prowadzone są już od kilku lat

Zdecydowana większość kierujących nie raz słyszała o tego rodzaju akcji przeglądając codzienną prasę lub słuchają radia. Mimo, iż w jakimś stopniu społeczeństwo ma świadomość zagrożenia wynikającego z przekraczania dozwolonej prędkości, za każdym razem mundurowi z drogówki spotykają się z dosyć sporą ilością przypadków, kiedy wskazania licznika są daleko od normy. Walka z drogowymi piratami trwa.

W działaniach wzięło udział 10 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. W godzinach 06:00 do 22:00 wylegitymowali 38 osób i skontrolowali tyle samo pojazdów. Łącznie ujawnili 39 wykroczeń drogowych, z czego aż 33 związane były z "ciężką nogą" kierujących. Pozostałe to między innymi: brak zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz korzystanie w czasie jazdy z telefonu. Przez cały wczorajszy dzień nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano z kolei 3 kolizje, z czego jedna miała miejsce poza drogą publiczną.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również