Wiadomości z Mikołowa

E-wizyty cieszą się zainteresowaniem klientów ZUS. Mija rok od uruchomienia

  • Dodano: 2021-11-09 10:15

Minął rok od wprowadzenia e-wizyt w ZUS. Rozwiązanie przyjęło się wśród klientów. Z rozmów online skorzystało ponad 116 tysięcy osób, a w województwie śląskim blisko 16 tysięcy. Wbrew pozorom to nie sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej czy ubezpieczeniami są załatwiane poprzez e-wizytę, ale najwięcej pytań dotyczyło emerytur i rent krajowych. E-wizyta jest też dostępna dla osób niesłyszących i niedowidzących.

e-wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Rozmowy z pracownikami ZUS, bez wychodzenia z domu, z własnej kanapy za pomocą połączenia online Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził w październiku 2020 r. Od tamtego czasu z tej formy kontaktu z ZUS skorzystało ponad 116 tys. klientów, a popularność e-wizyt stale rośnie. Codziennie rozmowę online z ZUS rezerwuje średnio kilkaset osób w całym kraju. E-wizyty to usługa o najwyższej jakości i wysokim standardzie w działalności Zakładu.

- Najwięcej osób korzysta z e-wizyty w Gdańsku. Takich rozmów online, w tym oddziale, zrealizowano 6,6 tys. W naszym województwie najwięcej e-wizyt odbyło się w Oddziale ZUS w Rybniku, następnie w Oddziałach ZUS w Zabrzu i w Chorzowie – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 

W Śląskim blisko 16 tysięcy rozmów online

System e-wizyt oferuje możliwość umówienia się na spotkanie w kilku obszarach tematycznych. Można porozmawiać z ekspertami o sprawach związanych m.in. z emeryturami i rentami, prowadzeniem firmy, wypłatą zasiłków, a także uzyskać informacje o zasadach korzystania z tzw. tarczy antykryzysowej. Na takim spotkaniu istnieje również możliwość potwierdzenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Obszar merytoryczny, jaki najczęściej jest wybierany przez klientów ZUS to emerytury i  rentami krajowymi, firm oraz pracowników, a także zasiłków.

W województwie śląskim przeprowadzono blisko 16 tysięcy e-wizyt, najwięcej w Rybniku, bo prawie 3 tys. 

Prosta rezerwacja 

E-wizytę można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej www.zus.pl/e-wizyta. Aby można było odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. W przypadku świadczeń międzynarodowych należy wybrać temat wideorozmowy  „Emerytury i renty międzynarodowe”.

W lutym 2021 roku ZUS uruchomił e-wizyty w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. E-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące – na stronie e-wizyt zastosowano kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0. 

E-wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku między godz. 9 a 14. Szczegółowe informacje na temat e-wizyt znajdują się na stronie www.zus.pl.

Za wdrożenie e-wizyt ZUS otrzymał wyróżnienie European Quality Certificate 2020.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    E-porada u lekarza, e-wizyty w ZUSie, e-spowiedź w kościele, teraz pytanie kiedy e-pogrzeb? Czy po to płacimy najwyższe podatki w Europie by być załatwiani i leczeni przez telefon lub komputer?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również