Wiadomości z Mikołowa

Dziś akcja drogówki "Motocyklista"

  • Dodano: 2021-06-30 09:15

Mikołowska drogówka od rana prowadzi działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa motocyklistów. Doskonałe warunki pogodowe zachęcają pasjonatów tej dziedziny motoryzacji do podróżowania, które niewątpliwie dostarcza sporej dawki adrenaliny. Mundurowi kierują apel o rozsądek i kulturę jazdy.

Akcja "Motocyklista" w Mikołowie

Rosnąca liczba jednośladów na polskich drogach wpływa również na udział tej grupy użytkowników dróg w statystykach zdarzeń drogowych.

Zdarzenia, w których uczestniczą motocykliści często pociągają za sobą poważne skutki. Stąd też od wielu lat podejmowane są różnorodne działania mające na celu ograniczenie liczby wypadków z ich udziałem, a co za tym idzie zmniejszenie liczby osób poszkodowanych. Jedną z takich inicjatyw są policyjne akcje, podczas których uwaga mundurowych skierowana jest na tą grupę użytkowników dróg.

Działania na terenie powiatu mikołowskiego trwają dziś przez cały dzień. Aż do godziny 22.00 policjanci będą kontrolować najczęściej uczęszczane przez motocyklistów trasy.

Warto pamiętać o bezpieczeństwie nie tylko własnym, ale też osób przewożonych na motocyklu. Jazda motocyklem z pasażerem wymaga odpowiedniego przygotowania. Zarówno kierowca, jak i pasażer muszą przestrzegać podstawowych zasadach mających wpływ na bezpieczeństwo.

Policjanci drogówki apelują:

Kierowco samochodu, zanim rozpoczniesz manewr wyprzedzania upewnij się, że bezpiecznie możesz go wykonać. Motocykle ze względu na swoje gabaryty często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stają się przez to mniej widoczne dla pozostałych uczestników ruchu. Obserwuj drogę, patrz w lusterka – w tym przypadku, te z pozoru proste czynności nabierają ogromnego znaczenia i mogą uratować ludzkie życie!

Motocyklisto, przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w tym dostosuj prędkość do warunków ruchu, zawsze zawczasu i wyraźnie sygnalizuj zamiar wykonania manewru!

Pamiętaj, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również