Wiadomości z Mikołowa

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

  • Dodano: 2016-05-17 07:45, aktualizacja: 2016-11-01 01:08
12 maja 2016 roku w Mikołowie świętowano Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowany przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Wyrach i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mikołowie, Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Z Niepełnosprawnością Intelektualną.
 
 
Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice św.Wojciecha. Po mszy w uroczystym przemarszu setki osób zmierzyło na Rynek Miasta. Kolorowy pochód prowadzony był przez grupę marszowo-taneczną - Mażoretki "Akcent" z Katowic oraz Orkiestrę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 
 
 
Na scenie mikołowskiego rynku zaprezentowały się szkoły oraz instytucje działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Wystąpili mali i więksi aktorzy, absolutnie wszyscy trafili do serc publiczności! Między występami artystów odbył się kiermasz prac, wystawa fotograficzna „Też marzymy” oraz pokaz futbolu amerykańskiego łaziskiej grupy Hammers. Gościliśmy także rycerzy, była okazja do tego, aby obejrzeć, a nawet przymierzyć zbroje i stroje rycerskie.
 
 
 Dzieci radośnie bawiły się pośród setek ogromnych baniek mydlanych, a przy stoisku do malowania twarzy mogły przeobrazić się w ulubione zwierzątko lub bajkową postać. Każdy mógł skosztować pysznego ciasta  wspierając tym samym budowę Nowego Centrum Rehabilitacji. 
 
 
Na zakończenie w świat poezji śpiewanej zabrał nas zespół Voccata. Był to czas na odpoczynek i refleksję nad przeżytym dniem...
Jaką miarą mierzyć człowieka? Człowieka trzeba mierzyć miarą serca i sumienia. Człowiek posiada godność, ponieważ jest osobą. Każdy człowiek jest celem samym w sobie!
 
 
To ważne dla nas wydarzenie zostało zorganizowane przy udziale: 
Burmistrza Miasta Mikołowa Pana Stanisława Piechuli oraz Starosty Mikołowskiego Pana Henryka Jaroszka, którzy objęli patronat honorowy.
Patronat medialny: Gość Niedzielny, Polskie Radio Katowice, TVS, Gazeta Wicie, Gazeta Orzeska, Gazeta Mikołowska, Gazeta Łaziska, Tygodnik Nowe Echo, Nasza Gazeta, portal MójMikołów.
 
 
Pamiętamy także o naszych partnerach: Urząd Miasta Mikołów, Starostwo Powiatowe, Miejski Dom Kulury w Mikołowie, Klub Studencki Fraktal, firma ADW Wyry, firma Noma Tools Wyry, Pony Auto Polska Grzegorz Szwej Łaziska Górne.
 
 
Słodki poczęstunek zapewnili nam:  Cukiernia Piekarnia Mryka Paniówki, Cukiernia Nawrat Mikołów, Cukiernia Lewandowski Mikołów, Cukiernia Grygierzec Mikołów, Kawiarnia „U Kuśnierza” Łaziska Górne, Piekarnia Klos Mikołów, Cukiernia Ewa Koziarz Orzesze, Sklep „ABC” Łaziska Górne. 
 
 
Za okazaną pomoc składamy najserdeczniejsze podziękowania.
 
 
 
Jak zawsze pamiętamy o naszych partnerach w organizacji tego typu imprez na których zawsze możemy liczyć. To ogromnie ważne dla nas wydarzenie zostało zorganizowane przy udziale: Jak zawsze pamiętamy o naszych partnerach w organizacji tego typu imprez na których zawsze możemy liczyć. To ogromnie ważne dla nas wydarzenie zostało zorganizowane przy udziale:
 
 
 
 Patronem medialnym wydarzenia jest portal mojMikolow.pl.
Patronat portalu mojMikolow.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.