Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Dzieci wracają do szkoły

  • Dodano: 2017-09-04 17:00, aktualizacja: 2017-09-05 10:24

Dzisiaj oficjalnie rozpoczęto rok szkolny 2017/2018. Wszystkie mikołowskie szkoły przywitały wszystkich swoich uczniów, a w szczególności tych, którzy trafili do klas pierwszych.

Podstawówki, licea i jeszcze funkcjonujące gimnazja z Mikołowa ponownie otwarły swoje drzwi dla uczniów, zarówno tych wracających jak i nowych, którzy dopiero zaczynają edukację w danej placówce. W wielu szkołach uroczystości odbywały się do godzin popołudniowych, ponieważ poszczególne klasy były witane osobno. Tak było między innymi w Szkole Podstawowej nr 3, gdzie uczniów klas pierwszych przywitano osobo około południa. I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki wpierw powitało tegorocznych maturzystów, a dopiero po nich klasy drugie i nowych uczniów.

Wnioski online w jednym miejscu Pobierz

Inaczej wyglądała sytuacja w jeszcze istniejących mikołowskich gimnazjach, gdzie nie powstały klasy pierwsze, w związku z ostatnią reformą systemu edukacji. W każdej ze szkół oprócz powitania uczniów przez ich Dyrektorów odbyły się uroczyste ślubowania i pasowania nowych uczniów, zakończone krótkimi programami artystycznymi. Po akademiach, uczniowie udali się jeszcze do swoich klas by poznać swoich wychowawców.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z rozpoczęcia roku szkolnego w SP nr 3 i I LO.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.