Wiadomości z Mikołowa

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie żegna się ze służbą

  • Dodano: 2023-02-06 07:00, aktualizacja: 2023-02-06 07:35

Jeden z dyżurnych mikołowskiej komendy właśnie przeszedł na policyjną emeryturę. Aspirant sztabowy Bogdan Bończyk w formacji służył ponad 30 lat. Dziś Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie pogratulował mu stażu pracy i podziękował za wzorowe wykonywanie obowiązków.

Asp.sztab. Bogdan Bończyk służbę w formacji rozpoczął w listopadzie 1992 roku jako aplikant ówczesnej sekcji kryminalnej. Tą tematyką zajmował się aż do końca marca 2003 roku, po czym przeniósł się do pionu prewencji. Najpierw jako patrolowiec, następnie dzielnicowy, później awansując na stanowisko dyżurnego Wydziału Prewencji.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie żegna się ze służbą

Zawsze uśmiechnięty i chętny do pomocy przez ostatnie lata przyjmował liczne zgłoszenia w zakresie policyjnych interwencji. W 2016 roku w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego otrzymał brązową odznakę "Zasłużony Policjant". Czwartek 2 lutego 2023 roku był ostatnim dniem jego służby.

Dziś szef mikołowskiego garnizonu Policji podinsp. Dariusz Klimczak wraz z Pierwszym Zastępcą nadkom. Andrzejem Rudolfem podziękował asp.sztab. Bogdanowi Bończykowi za wieloletnią i pełną poświęceń służbę oraz życzył mu spełniania się w osobistych pasjach, na które do tej pory, z uwagi na pełnione obowiązki służbowe, często nie miał czasu.

W imieniu wszystkich policjantów i pracowników cywilnych dziękujemy naszemu koledze za bardzo dobrą współpracę i życzymy dalszych sukcesów w życiu osobistym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również