Wiadomości z Mikołowa

Donald Tusk z wizytą na Górnym Śląsku. Odwiedzi Mikołów w sprawie CPK

  • Dodano: 2022-08-02 12:00

Donald Tusk z kolejna odsłoną trasy po Polsce w ramach akcji #1000spotkań. W południe zawita do Mikołowa, by porozmawiać z protestującymi wobec planów rządu na przebieg linii Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Politycy Koalicji Obywatelskiej realizują intensywny grafik w ramach akcji promującej ugrupowanie #1000spotkań. W ostatnich dniach Bartosz Arłukowicz spotkał się z mieszkańcami Turowa, 25 lipca na katowickim Nikiszowcu miała miejsce konferencja prasowa Borysa Budki, a pod koniec lipca Donald Tusk zjawił się w Olsztynie i Olsztynku. Celem organizacji meetingów jest zbliżenie się do Polaków i poznanie ich aktualnych problemów. Mowa szczególnie mowa o mieszkańcach średnich i małych miejscowości.

Szef Platformy Obywatelskiej zjawi się dziś o godzinie 12.00 w Mikołowie, by spotkać się z przedstawicielami protestujących przeciwko planowanemu przez dużą część powiatu mikołowskiego i sąsiednich terenów przebiegowi jednej z linii Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tematem będzie potencjalne wyburzenie części budynków, a także ingerencja w naturę, które będą bezpośrednią konsekwencją wdrożenia planowanych przez rząd rozwiązań komunikacyjnych.

Donald Tusk w Mikołowie. To wizyta w ramach akcji #1000spotkań

Chwile po spotkaniu z mieszkańcami na mikołowskim rynku będzie miała miejsce konferencja prasowa z udziałem premiera. Po godzinie 13:00 Donald Tusk przyjedzie do Katowic, aby porozmawiać z właścicielami restauracji.

Briefing prasowy ze rynku w Mikołowie będzie można obejrzeć online na profilu Platformy Obywatelskiej na Facebooku i Twitterze.

Komentarze (2)    dodaj »

  • jorg

    Na pewno o tym to zapomni bo jest taki jerłopejski :)

  • Gienek

    Ciekawe czy będzie mówił o zamkniętych kopalniach i fabrykach za jego kadencji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również