Wiadomości z Mikołowa

Do Mikołowa przyjedzie aktor Olgierd Łukaszewicz

  • Dodano: 2019-02-25 09:30

Tematem wizyty Olgierda Łukaszewicza w Mikołowie są nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie organizuje śląski oddział Komitetu Obrony Demokracji i koło KOD w Mikołowie.

Olgierd Łukaszewicz przyjedzie do Mikołowa na zaproszenie śląskiego oddziału Komitetu Obrony Demokracji.

Wybitny aktor, Ślązak, Obywatel Europy, Fundator "My Obywatele Unii Europejskiej" Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego odwiedzi Mikołów, aby porozmawiać o Unii Europejskiej, o miejscu Polski w Europie, o znaczeniu Unii i o tym co teraz jej zagraża – czytamy w zaproszeniu organizatorów spotkania.

Rozmowa z przybyłymi mikołowianami odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta – Biały Domek przy ul. Karola Miarki 15 w Mikołowie. Spotkanie zostanie zorganizowane 27 lutego, środa o godz. 18.00.

Olgierd Łukaszewicz - biogram

Urodzony w Chorzowie i wychowany na Górnym Śląsku Olgierd Łukaszewicz ustanowił dwa lata temu fundację o nazwie My Obywatele Unii Europejskiej – Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego. Aktor jest absolwentem VII Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach, a w 1968 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie.

Artysta wielu warszawskich teatrów, m.in. Dramatycznego, Współczesnego, Powszechnego, Studio, Narodowego i od 2003 roku Teatru Polskiego. Odtwórca kilkuset ról filmowych (wystąpił m.in. w Soli ziemi czarnej, Perle w koronie, Lekcji martwego języka, Seksmisji, Kingsajzie) i teatralnych, jeden z ulubionych aktorów zmarłego niedawno Kazimierza Kutza [zobacz relację z pogrzebu wybitnego reżysera].

Dwukrotnie był prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Olgierd Łukaszewicz otrzymał m.in.

  • Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (2013) „za wybitne zasługi dla kultury narodowej, za osiągnięcia w twórczości artystycznej i działalności społecznej";
  • Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2000);
  • Srebrny Krzyż Zasługi (1979).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również