Wiadomości z Mikołowa

Czaił się nocą i wybijał szyby w budynku

  • Dodano: 2021-01-22 07:00, aktualizacja: 2021-01-21 21:18

Dzięki sporej determinacji właściciela budynku mieszkalnego w centrum Mikołowa udało się zatrzymać 56-letniego mężczyznę, który od kilkunastu tygodni, pod osłoną nocy, czaił się na terenie jednej z posesji i wybijał w oknach szyby.

O sprawie policjanci wydziału kryminalnego mikołowskiej komendy wiedzieli już od jakiegoś czasu. Do pierwszego ze zdarzeń doszło bowiem w połowie listopada 2020 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy wybite zostały szyby w oknach budynku mieszkalnego przy ulicy Słonecznej w Mikołowie.

Sprawca przychodził na posesję ze swoimi kamieniami i rzucał nimi w okna. Wszystko działo się w środku nocy

Dzięki wyjątkowej determinacji oraz zaangażowaniu właściciela budynku, w nocy z 18 na 19 stycznia udało się zatrzymać podejrzanego w sprawie mężczyznę. W ręce mundurowych trafił niedaleko miejsca, które upatrzył sobie jako swój stały cel. Znaleziono została także torba wypełnioną kamieniami. Jak się okazało, to 56-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, w którym przebywa na stałe. Jak wynika z akt postępowania, człowiek ten był w konflikcie z poprzednią właścicielką  posesji i wiele wskazuje na to, że swoim zachowaniem chciał dokuczyć właśnie jej.

W trakcie przesłuchania mieszkaniec powiatu radomskiego nie przyznał się do zarzucanych mu czynów

W obszernych wyjaśnieniach usiłował przekonać śledczych, że jego ostatni pobyt w Mikołowie to zupełny zbieg okoliczności i nie ma nic wspólnego ze niszczeniem mienia.

Sprawa wkrótce znajdzie swój finał w sądzie. 56-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również