Wiadomości z Mikołowa

CPK, inflacja i zmiany w ordynacji. O tym rozmawiali mieszkańcy z parlamentarzystami KO

  • Dodano: 2023-03-20 07:30, aktualizacja: 2023-03-20 08:06

W mikołowskim Białym Domku w piątkowy wieczór odbyło się spotkanie mieszkańców z goszczącymi w naszym powiecie parlamentarzystami Koalicji Obywatelskiej.  

Na debatę z wicemarszałek Sejmu RP Małgorzatą Kidawą-Błońską oraz parlamentarzystami Iwoną Śledzińską-Katarasińską i Tadeuszem Zwiefką przybyło około 60 osób.

CPK, inflacja i zmiany w ordynacji

Wśród poruszonych przez obywateli kwestii pojawiła się tak ważna dla naszego powiatu, ale i całego regionu sprawa jaką jest budowa Kolei Dużych Prędkości Centralnego Portu Komunikacyjnego i przyszłość tej inwestycji po ewentualnym zwycięstwie wyborczym. Ze swej strony goszczący w naszym mieście parlamentarzyści zapewnili, że żadna decyzja w tej materii nie będzie podejmowania bez konsultacji z mieszkańcami.

Pojawiły się również tematy odnoszące się do planów KO dotyczących transformacji energetycznej Śląska, sposobów walki z inflacją, poprawy fatalnej kondycji służby zdrowia, zamiarów dotyczących ewentualnego zamykania kopalń czy ostatnich  zmian w ordynacji wyborczej, które zdaniem goszczących w Mikołowie parlamentarzystów, mają zapewnić kolejne zwycięstwo obecnie rządzącym.  

W spotkaniu uczestniczyli również Starosta Mikołowski Mirosław Duży oraz burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula.

CPK, inflacja i zmiany w ordynacji. O tym rozmawiali mieszkańcy z parlamentarzystami KO/fot. Aktualności Powiatu Mikołowskiego [FB]


Źródło: Aktualności Powiatu Mikołowskiego [FB]

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorg

    Szczujnia z totalnej niemiecko-ruskiej opozycji dotarła też do Mikołowa szkoda :(

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również